Demokracja bezpośrednia w warszawskiej dzielnicy Ursynów

Portret użytkownika marek

15 września 2011 odbyło się spotkanie rzedstawicieli naszego stowarzyszenia z Burmistrzem Ursynowa - Piotrem Guziałem.

Burmistrz popiera wdrażanie i stosowanie instrumentów zarządzania, konsultacji społecznych i kontaktów z mieszkańcami z dziedziny demokracji bezpośredniej i planuje wprowadzanie tych elementów do praktyki funkcjonowania samorządu na Ursynowie.

Oto początkowe założenia :

* Stowarzyszenie przedstawi projekt systemu do głosowań w ramach konsultacji społecznych przez internet,
* dzielnica spodziewa się wkrótce dodatkowych środków na inwestycje i zamierza część z nich wydać na inwestycję przeznaczoną dla młodzieży. Są różne propozycje, np. skatepark. Młodzież zdecyduje w głosowaniu, która propozycja zostanie wybrana. Zdaniem Burmistrza, idee demokracji bezpośredniej powinny być szczególnie adresowane do młodzieży.
* zostanie utworzona Rada Seniorów jako ciało konsultacyjne przy Radzie Dzielnicy,
* Burmistrz będzie odbywał spotkania z mieszkańcami, na których będzie odpowiadał na pytania. Spotkania będą odbywały się również w formie czatu video, gdzie zadawane pytania będą wyświetlane od razu na ekranie.

Termin następnego spotkania zostanie ustalony po 26 września.

pozdrawiam, marek