Walne zebranie 2012

LechB
Portret użytkownika LechB
Walne zebranie 2012

Witajcie w Nowym (Lepszym dla nas) Roku.
Powoli zbliża się termin kolejnego Walnego Zgromadzenia. Dla sprawnego przeprowadzenia zebrania i dopasowaniu jego terminu do możliwości uczestników, proponuję zawężenie rozważań nad terminem do okresu pomiędzy 3 a 17 marca 2012r. Jako miejsce zbiórki optuję za Wrocławiem (chyba, że będą lepsze propozycje - wtedy szybka ankieta). Decyzje w powyższych sprawach proponuję podjąć najpóźniej do 20 lutego.
z pozdrowieniami noworocznymi dla wszystkich

Tutaj można się zapisać na wydarzenie:

Bardzo dobrze, że poruszyłeś ten temat. Mam w tej kwestii kilka przemyśleń i chciałbym się zapytać was o zdanie.

Termin dokładnie taki jak podałeś: pierwsza połowa marca (jakiś weekend)

1.  myślę, że optymalnie byłoby gdybyśmy zorganizowali to na 2 dni. a dokładniej, żeby była w tym jedna noc. To ze względu na to, że mając do dyspozycji cały wieczór (może nawet do białego rana) mamy możliwość lepiej się poznać

2. proponuję, aby było to jakieś miejsce w miarę blisko lotniska (aby ludzie z zagranicy np. ja i Radek) mieli możliwość dojechania. blisko mam tu na myśli, żeby nie było tak, że do lotniska jest 5h samochodem.

3. co myślicie o tym, aby zapytać się ile kto jest w stanie zainwestować w  tę imprezę i ile może "dofinansować" mniej zamożnych . potem policzyć dostępne środki i zaplanować koszty tak, aby jak najwięcej osób mogło dojechać (skromne jadło i jeśli nocleg nie będzie u kogoś z nas, to też coś skromnego). Piszę o tym, bo nasze sytuacje finansowe są odmienne i myślę, że byłoby miło solidarnie się wzajemnie wesprzeć. (niektórzy z nas jeszcze studiują a inni już pracują)

4. przed spotkaniem, przydałoby się dobrze przygotować. mam tu na myśli program spotkania. nie musi być zbyt napięty harmonogram, ale chodzi o to, abyśmy wiedzieli z czym chcemy wyjść z walnego. M.in. warto by się np. zastanowić nad celami na 2012r. tutaj możecie skonsultować  moje przemyślenia w tej kwestii https://docs.google.com/document/d/1wxANlPphrwNv3Ik1HyLWJVlI9uAshjzdKs_c...

Zapraszam do dyskusji

LechB
Portret użytkownika LechB

Na początek proponuję ustalić ilość chętnych (mamy jakiś licznik na stronie? i czy da się podpiąć pod forum?) bo od tego zależy reszta decyzji - jeśli nie, to może mała ankieta:
- stacjonarne (sala na zebranie - ile osób);
- wyjazdowe (z noclegiem - dla ilu ludzi);

Finansowanie zależy od przyjętej formuły Zebrania (patrz wyżej);

Proponowane punkty Porządku Obrad (tradycyjnie jak zawsze):
1. Wybór przewodniczącego Walnego Zgromadzenia i protokolanta
2. Przyjęcie porządku obrad
3. Wybór Komisji Mandatowej, Komisji Skrutacyjnej, Komisji Wnioskowej
5. Sprawozdanie Zarządu
6. Dyskusja nad sprawozdaniem Zarządu
7. Wniosek Komisji Rewizyjnej w sprawie absolutorium dla Zarządu
8. Głosowanie w sprawie absolutorium dla Zarządu
9. Propozycje i uwagi
10. Zmiany w składzie Zarządu i Komisji Rewizyjnej
11. Propozycje programowe na najbliższy rok
12. Podjęcie uchwał
13. Wolne wnioski

pozdrowienia
Lech

1. Jestem za spotkaniem 2 dniowym
3. Jakieś 150zł maks jestem w stanie wyłożyć

1. również jestem za dwudniowym
2. 200 zeta do wspólnej puli mogę spokojnie wrzucić (jeśli coś zostanie, to chętnie resztą można dofinansować kogoś, nawet do biletu pkp jeśli ma daleko, ale ważne, aby był też wkład własny, a nie "za darmo")

3. gdzie: choć wolę wrocław, to niepocieszony muszę stwierdzić, że o wiele lepsze połączenia są do warszawy (np. w warszawie mógłbym być już o 9.05 na lotnisku, podczas gdy we wrocku o 14tej, jakie są możliwości zorganizowania czegoś w rozsądnych cenach w warszawie? mam na myśli jadło i spanie?)

4. kiedy: byle szybko zdecydować, bo potem będe miał coraz drożej.

Zrobiłem wydarzenie:

Można się na nie zapisać (guzik "Zapisz się").

Będę ja aktualizował w miarę pojawiania się nowych szczegółów. Podczepiam je pod pierwszy wpis w tym wątku.

Czy mogę je przypiąć na stronie głównej?

Nie upieram się ale przypominam o moim pomyśle :)

A co myślicie o walnym w Szwajcarii?

Rozmawiałem z Radkiem i jeśli nie macie wygórowanych wymagań, to dałoby się załatwić nocleg na 1-3 noce.

- Czy potrzebny jest paszport?
- Ile kosztuje podróż pociągiem (z twojego doświadczenia)?
- Czy mówimy o Fryburgu?

Moja żona jest zdecydowanie za ;)

Witajcie

Walne Zgromadzenie, to dla nas bardzo ważne wydarzenie i niepowtarzalna okazja, aby się lepiej poznać.  Ponieważ ten rok jest rokiem przełomowym dla Stowarzyszenia myślę, że to spotkanie jest jeszcze ważniejsze aniżeli to poprzednie i warto to dobrze zorganizować.

Chcielibyśmy jak najlepiej zaplanować tę imprezę, dlatego bardzo proszę Was najpóźniej do KOŃCA TYGODNIA (5.LUTEGO) o odpowiedzenie na kilka pytań (formularz w linku końcu wiadomośći). Zajmie Wam to nie więcej niż 5minut.

Ale zanim do nich przejdę kilka słów wyjaśnienia założeń tegorocznego Walnego:

- chcemy aby zebranie było DWUDNIOWE.  Choć jeden wspólny wieczór jest niezbędny, aby spokojnie, bez stresu porozmawiać formalnym i lepiej się poznać. Tego typu integracja procentuje i jest bardzo ważna dla każdej organizacji chcącej sprawnie funkcjonować.
- chcielibyśmy dać szansę również osobom o mniej zasobnych portfelach, dlatego proszę o finansowe wsparcie mniej zamożnych. Zebranie postaramy się zorganizować w taki sposób, aby jak najwięcej osób mogło wziąć w nim udział. Postaramy się dostosować do Waszych preferencji i możliwości finansowych.
- oprócz formalności przydałoby się skorzystać z okazji i zrobić coś konstruktywnego (liczę na wasze pomysły)

Na poniższe pytania proszę odpowiedzieć do najbliższej niedzieli 05. lutego 2012 godz. 23:59):

Serdecznie dziękuję i mam nadzieję, że do zobaczenia za niedługo.

Jordan Cibura
Prezes Stowarzyszenia Więcej Demokracji