Nasz Człowiek w Parlamencie - system do głosowania

Portret użytkownika Robert Fiałek

System do głosowania powinien posiadać następujące funkcjonalności:

#Formularz do tworzenia nowego głosowania powinien zawierać następujące pola:
- Pytanie
- Odpowiedź (tak/nie, za/przeciw, zgadzam się/nie zgadzam się - wybierane z pool down menu)
- Adresat (osoba lub instytucja wybierana nie listy lecz z drzewa zawierającego hierarchiczną strukturę)
- Pole wyboru grupy uprawnionej do głosowania (np. spółdzielnia mieszkaniowa, wspólnota mieszkaniowa, mieszkańcy danego miasta, wszyscy)
- Czas przez jaki pytanie można pytanie modyfikować (trwa dyskusja)
- Czas przez jaki trwa samo głosowanie a jego treści nie można już zmodyfikować
- Wynik głosowania
- Liczba uprawnionych do głosowania (chociaż to chyba można generować dynamicznie na podstawie liczebności grupy uprawnionej do głosowania)
Wynik głosowania jest widoczny tylko po jego zakończeniu. Fajnie by było żeby nie dało się na podstawie logów określić ile osób jest a ile przeciw przez zakończeniem głosowania.
- Niezbędne kworum (minimalna liczba osób, która musi oddać głos aby głosowanie było ważne)

#Formularz głosowania (po jego utworzeniu). Pola:
- tak/nie
- Dwa pola tekstowe z możliwością umieszczenia grafiki ale bez linków. Jedno pole uzupełnią zwolennicy a drugie przeciwnicy danego rozwiązania. Oba pola muszą mieć taką samą "pojemność". Nie jest jasne kto powinien mieć uprawnienia do uzupełniania tych pól.
- Lista linków do dyskusji. Linki można oceniać (plus/minus czy też kciuk w górę/kciuk w dół)
- Wyświetlanie czasów zakończenia dyskusji i głosowania
- Jaki % kworum osiągnięto
Oddany głos można zmienić przed zakończeniem głosowania.

#Podstrona lub API wyświetlające logi z bazy/php po to aby każdy chętny mógł podejrzeć czy nie ma oszustw.

#Wysyłanie wiadomości przez stronę do skrzynek odbiorczych na stronie (a nie na email). Wiadomości można wysyłać do osób i grup. Im większa grupa osób tym większe restrykcje (np. jedna wiadomość na tydzień do "wszystkich").

#Osoby i Grupy osób. Login musi być unikatowy. Identyfikator osoby musi być oddzielnym polem w bazie (nie może to być nick ani email ani nic takiego) Pola:
- Login
- ID
- Imię
- Nazwisko
- Miasto
- PESEL
- adres (rozbity tak jak na plpi.pl)
- organizacja (do jednej osoby można przypisać wiele organizacji)
- ranking autentykacji (tożsamość będzie potwierdzała organizacja prowadząca stronę np. plpi.pl ale żeby odciążyć plpi od tego obowiązku można by powierzyć potwierdzanie tożsamość grupie użytkowników. Dwie/trzy pierwsze osoby z tej grupy musiałyby potwierdzić tożsamość przez plpi ale kolejne byłyby "rekomendowane" przez już zautentykowanych członków grupy ). Do przedyskutowania.

#Generator pisma. Po zakończeniu głosowania jest generowane pismo do Adresata. Do wygenerowania pisma używany jest jeden z kilku szablonów. Szablon jest uzupełniany w polach Adresat, Pytanie z głosowania, Wynik głosowania, nazwa Grupy która głosowała. Pismo jest automatycznie wysyłane emailem ale można je też wydrukować.

#Lista wszystkich głosowań z możliwością filtrowania i sortowania. W szczególności potrzebny jest filtr pokazujący głosowania w których użytkownik nie udzielił jeszcze odpowiedzi.