Stowarzyszenie rejestrowe WIĘCEJ DEMOKRACJI

Zdzisław Gromada
Portret użytkownika Zdzisław Gromada
Stowarzyszenie rejestrowe WIĘCEJ DEMOKRACJI

Sąd rejestrowy nas zaskoczył. Zamiast "normalnego" terminu 3 miesięcy i "normalnego" załatwienia naszego wniosku na NIE załatwił nasz wniosek w ciągu tygodnia i na TAK. Mamy problem organizacyjny. Ledwie co zaczęliśmy się liczyć z "pomocą" Alior Banku w "kanapowym" SDB a w związku z tym, że mamy ten docelowy wypada go nam rozwiązać i zorganizować się w pełnoprawną inicjatywę obywatelską. W tej sytuacji proponuję:

1. Po uprawomocnieniu się decyzji KRS o rejestracji Stowarzyszenia WIĘCEJ DEMOKRACJI, co nastąpi za tydzień, otworzymy dla niego nowe konto bankowe Jednocześnie zlikwidujemy SDB wraz z jego kontem. Całość zebranej na aktualnym koncie SDB kwoty przelejemy na konto WIĘCEJ DEMOKRACJI.

2. Nie wnikając w to kto kiedy podpisał się na jakiejkolwiek liście "założycielskiej", kto przysłał jakąkolwiek, pisemną czy mailową, deklarację pełnoprawnymi członkami zwyczajnymi Stowarzyszenia WIĘCEJ DEMOKRACJI (SWD) będą wyłącznie ci którzy wpłacili lub wpłacą dowolną kwotę która będzie zaliczona jako roczna składka SWD.

PS. Rejestracja w KRS pełnoprawnego Stowarzyszenia to zasługa/sukces architekta i prawnika - Lecha Barańskiego i jego żony Hanny. Wielkie Wam dzięki!!!

Z. Gromada

adevo
Portret użytkownika adevo

Gratulacje, teraz mogę napisać dlaczego zainicjowałem tą nazwę.
Otóż w Niemczech jest cały ruch i szereg związków m.in. w Hamburgu i Berlinie, ale także w całej Europie, które się tak
nazywają.

Ja podając moją propozycję przetłumaczyłem tylko niemiecką nazwę - "mehr Demokratie"(www.mehr-demokratie.de/)

W tej tradycji rozwoju DB - Więcej demokracji - uzupełnia system parlamentarny o elementy demokracji bezpośredniej
jakie są referenda i walczy o poprawę prawa wyborczego. W Niemczech - Więcej demokracji - walczy konkretnie o uznawanie
wyników referendów przez parlamenty. W praktyce nasz prezydent miasta Ole von Beust robi wszystko by nie dopuścić do
skutecznego refendum ludowego.

Tutaj są w rzeczywistości bardzo duże opory. - Więcej demokracji zapewnia drogę pełną kompromisów i stopniowego
uznania, jeśli nie zapomnicie o podstawach jakim jest żądanie infrastruktury to widzę duże perspektywy. Bez pieniędzy,
to nie radzę robić na własną rękę. W Hamburgu parę idealistów bardzo się zadłużyło by wygrać referenda i do dzisiaj
siedzą na swoich długach.

Nazwy Stowarzyszenia Demokracja Bezpośrednia (SDB) i Bezpośrednia Demokracja PL (SBD PL) będę oczywiście krytykował wg.
sformułowanych punktów - 3 elementy DB jak na str.

Nazwa -więcej demokracji - nie zobowiązuje do nowej tradycji DB przeźroczystości i uczciwości. Politycy wśród was będą
mogli się wyżyć. Niestety straciłem trochę przegląd czy macie teraz 3 nazwy dla tej samej organizacji czy
skoncentrujecie się na działaniu pod jedną nazwą?

Ja jestem za jedną nazwą.

Z góry mówię, że występowanie tych samych ludzi pod różnymi nazwami, śmierdzi manipulacją i oszustwem i tak będę to
nazywał. W rezultacie pokazywanie różnych wizytówek dla tego samego adresu, może zaszkodzić rozpowszechnianiu idei DB.
Pamiętajcie, główną cechą DB powinna być uczciwa solidność wobec większości.

Z bezpośrednimi życzeniami sukcesów
Krzysztof Puzyna