GMO

Gustaw24
GMO

Witam

Na forum był temat o żywności modyfikowanej , proponuje film w tym temacie. Film "Świat według Monsanto" stawia tezę o szkodliwości żywności modyfikowanej genetycznie oraz opowiada o rozpadzie lokalnych społeczności rolników.
Zresztą lepiej obejrzeć !!!

Dzięki za linka. Z czystym sumieniem mogę polecić ten film. Jeśli się nie mylę, niedawno w Polsce był jeden z takich rolników, którzy musieli płacić Monsanto odszkodowanie za to, że rolnicy uprawiający rośliny GMO zanieczyścili ich uprawy biologiczne. Prawnicy Monsanto nazywają to kradzieżą własności intelektualnej (czyli patentów na geny należących do tego koncernu). Świat stoi na głowie.

Miłego oglądania.

Anonim

Podobnie było z hodowlą przemysłową tuszy wieprzowej czy jak tam go nazywają w slangu rolniczym.
"Amerykański sen" przyjechał otworzył hodowle, rolnikom po PGR-ach dali pracę a teraz ci sami rolnicy przeklinają że smród , wody gruntowe zanieczyszczone itd nic dodać nic ująć. Polska władza w ogóle nie dba o interesy Polaków.

Europejska Inicjatywa w sprawie Referendum to kampania na rzecz obywateli, aby mieli prawo głosować w referendach w sprawie każdej istotnej zmiany prawa narodowego lub europejskiego wpływającej na ich życie. Każdy obywatel powinien mieć prawo do: życia w demokratycznej Unii Europejskiej; publicznej wymiany poglądów na wszystkie tematy związane z działalnością i polityką Unii Europejskiej; bezpośredniego udziału w procesach decyzyjnych.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Szanowni Państwo

Poprzez złożenie podpisu pod petycją i poparcie naszej europejskiej Inicjatywy o Wolny Dostęp do Zdrowia Naturalnego wyraziliście również Państwo obawy, że

• Wprowadzane są przepisy w kraju i w Europie, których celem jest ograniczenie dostępu do niepatentowalnych naturalnych substancji, takich jak witaminy i do informacji o ich pozytywnych działaniach dla naszego zdrowia

• Nasze prawo do dobrego zdrowia i długiego życia nie powinno być zagrożone.

Nie byliście Państwo w tym osamotnieni. W międzyczasie setki tysięcy osób w całej Europie podpisało tą petycję, by bronić swego fundamentalnego prawa do zdrowia.

Ogromne poparcie dla tej inicjatywy wyrazili Polacy. Ponad 40,000 osób złożyło swój podpis pod tą inicjatywą i z tego powodu zdecydowaliśmy się zorganizować na terenie kraju dwa spotkania, jako platformy dla koordynacji naszych przyszłych działań. Jest to oczywiste, że nieograniczony dostęp do zdrowia naturalnego jest jednym z podstawowych praw człowieka, które zagraża globalnym interesom ekonomicznym establishmentu.

Jesteśmy przekonani, że jedyną odpowiedzią dla tych interesów, dla których profit jest ważniejszy niż nasze życie jest międzynarodowy ruch „Sztafety Życia”. Jesteśmy dumni z tego, że ruch ten został wspólnie zainicjowany przez tych, co przeżyli obóz koncentracyjny Auschwitz, jednoczesne źródło pracy niewolniczej największego w tych czasach kartelu chemicznego IG Farben, w skład którego wchodziły firmy Bayer, BASF, Hoechst i inne.

Niniejszym zapraszamy Państwa do uczestictwa w interesującym spotkaniu o różnorodnej tematyce i prowokującej myśli treści.

SZTAFETA ŻYCIA

W obronie naszego prawa do zdrowia naturalnego i żywności wolnej od GMO-

Warszawa – 18 czerwca
Pałac Kultury i Nauki, Sala Koncertowa, 6-te Piętro
Godzina 18:00

Wrocław – 20 czerwca
NOT– ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 74 - Sala kinowa
Godzina 18:00

Wstep wolny

Lista prelegentów:

• August Kowalczyk (dawny więzień Auschwitz) – Lekcje z historii

• Jerzy Ulatowski (dawny więzień Auschwitz) (tylko we Wrocławiu) – Lekcje z historii

• Dr. Aleksandra Niedzwiecki (USA/Polska) – Postęp w dziedzinie naturalnej ochrony zdrowia

• Paul Taylor (Wielka Brytania) – Ochrona naszych praw do zdrowia w UE

• Dr. Matthias Rath (tylko w Warszawie) – Historyczna konieczność ruchu „Sztafeta Życia”

Zapraszamy Państwa, jak również Państwa przyjaciół i znajomych do uczestnictwa w tym, mamy nadzieję niezapomnianym wieczorze. Przewidywana długość spotkania ok. 3 godziny. Zachęcamy, by przesłać ten email do wszystkich, których znacie.

Do zobaczenia

Dr. Aleksandra Niedzwiecki wraz z współpracownikami z Heerlen i Fundacji Dr Ratha

Prosimy Państwa o kontakt i potwierdzenie chęci uczestnictwa w danym mieście, pod adresem:
e-mail: info.line-pl@dr-rath-foundation.org

Proszę wysłać e-mail nanewsletter@eu-referendum.org aby odwołać otrzymywania od nas nowych wiadomości.

European Referendum Initiative, Sourethweg 9, 6422 PC Heerlen, Holandia