Joe Mathews

Amerykanin, autor, dziennikarz, publicysta, bloger... Pisze na tematy dotyczące jego lokalnej ojczyzny - Kalifornii, polityki, rynku pracy, mediów i nieruchomości. Wraz z Markiem Paulem napisał książkę pt. "Upadek Kaliforni: Jak reforma zniszczyla Zloty stan i jak możemy to naprawić" (University of California Press, 2010). Jego poprzednia ksiażka dotyczyła dzialalnosci gubernatora Kaliforni Arnolda Szwarzeneggera i jego metod korzystania z referendow podczas sprawowania rządów..

Joe jest redaktorem w Zócalo Public Square, pisze dla The Los Angeles Times, ma swoją kolumnę w The Daily Beast, jest jednym z głownych bloggerow NBC Kalifornia, czy Prop Zero. Jego prace pojawiają się w The New York Times, The Washington Post, The Wall Street Journal, The New Republic, American Prospect, Politico, The Scientific American, Los Angeles magazine, Fox&Hounds Daily.

Zanim rozpoczął pracę w New America, był przez 8 lat reporterem dla The Los Angeles Times, gdzie zajmował się głównie tematami politycznymi na poziomie stanowym oraz wyborami prezydenckimi. Wczesniej pisał dla Wall Street Journal na temat związane z Departamentem Sprawiedliwości.

Zaczynal swoja kariere w 1994 pracując jako reporter w The Baltimore Sun, gdzie skupiał się na środowisku naturalnym i życiu miasta. Jego artykuł o pechu dawnej dzielnicy rzeźników przysporzył mu pseudonimu “barda świnskiego miasta” (“Bard of Pigtown”).

Na kierwoniczym stanowisku w James Irvine Foundation (jako Senior Fellow) zajmuje się analizami obecnego systemu politycznego oraz politycznej aktywności obywateli. Jest także pracownikiem naukowym Centrum na rzecz spójności społecznej na Uniwersytecie stanowym w Arizonie. Współprezesuje Światowemu Forum Nowoczesnej Demokracji Bezpośredniej - skupiającemu naukowców, dziennikarzy, działaczy i innych ekspertów od inicjatyw obywatelskich i referendów.

CV oraz lista publikacji (w języku angielskim): http://www.newamerica.net/people/joe_mathews
Blog: www.joemathews.com

ZałącznikWielkość
JoeMathews.jpg19.66 KB