Czy zgadzasz się aby SWD przeznaczyło 120zł na wydruk broszurki?

Portret użytkownika Robert Fiałek

Ostatnio odbywa się wiele demonstracji. To dobra okazja do rozdawania naszych materiałów. Znaleźliśmy tanie xero: http://www.taniexero.com/ Za 120zł można wydrukować 1000 tych broszurek:
http://www.demokracjabezposrednia.pl/sites/default/files/pliki/images/Ma...
Podczas demonstracji Solidarności i PiS rozdaliśmy we dwóch w (dosłownie) 6 minut - 240 tych broszurek. Wzmianka o tym pojawiła się nawet tutaj:
http://niezalezna.pl/25228-marsz-w-obronie-emerytur
i to mimo, że nie byliśmy związani z organizatorami.
Broszurki trafiły głównie do osób starszych czyli takich, które nie mają dostępu do internetu.

Słaba strona tego pomysłu to to, że broszurka mogłaby być bardziej dopracowana.

  • Aktualna data: śr., 2023-01-25 07:22
  • Data otwarcia: pt., 2012-03-23 12:40
  • Data zamknięcia: pt., 2012-04-06 12:40
5 z 2 uprawnionych do głosowania oddało głos.
Tak
100% (5 głosów)
Nie
0% (0 głosów)

Głosowanie zakończone.

Odpowiedzi

Portret użytkownika Renek

2012-2015

Pierwszy wpis - marzec 2012

Finalizacja - kwiecień 2015.

 

Nie jest to imponujące tempo, ale dobrze że koniec końców...

Portret użytkownika Robert Fiałek

Na tygodnniu zrealizuję ten

Na tygodnniu zrealizuję ten wydruk (wreszcie :)

Witam co do broszurki nie

Witam co do broszurki nie nazwał bym  jej "przegadaną" traktuje ona rzeczowo o tym czym jest DB. Nie jestem zwolennikiem formy łatwej, lekkiej i przyjemnej, nie uczmy „lenistwa” od samego początku. DB nie jest systemem łatwym wymaga wkładu każdego obywatela i od początku powinniśmy to ludziom uzmysławiać. Co do wyrzucania broszurek to bardzo się nie zgodzę z tym twierdzeniem sam w praktyce przekonałem się o tym. Co do propozycji dyskusji przed wręczeniem ulotki to na demonstracji jest to dość ciężki do wykonania choćby z powodu itp. dość dużego hałasu. Moim zdaniem jeśli ktoś demonstruje to znaczy ze chce mieć wpływ na to co się dzieje w kraju.

Portret użytkownika radsz

Witam, Jestem za tym zeby

Witam,

Jestem za tym zeby edukowac ludzi. Ulotki to jedna z mozliwosci, ale trzeba pamietac ze ludzie czesto wyrzucaja ulotki nie czytajac. Dlatego trzeba je rozdawac w taki sposob zeby one nie ladowaly w koszu.

Np. porozmawiac pierwsze z osoba ogolnie o tym co mowi ulotka, etc. Dopiero jak widzimy ze osoba jest zainteresowana to dajemy ulotke. Ta ulotka nie jest dla tej osoby do poczytania, ale dla tej osoby do pokazania swoim znajomym.

@Krzysztof.

Twoja propozycja ma plusy i ma minusy. Jedna rzecz co mi sie nie podoba to Nie dla Tuska, to jest atak polityczny, na osoby, na partie, jest wiele ludzi ktorzy jednak ciagle PO popieraja i odpadna na tym etapie czytania ulotki. Trzeba atakowac problemy a nie ludzi personalnie. Zeby nie bylo niedomowien nie jest zwolennikiem PO.

Czy ktos ma dostep do wolantariuszy grafikow, zeby zrobic dobry szablon ulotki, ktora bedzie latwo uszczegolnic do danej sprawy? Np. zawsze stale elementy DB i tego rozwiazania, i dlateczego dany problem z ktorym ludzie walcza najlepiej bedzie jesli beda mogli to sami rozwiazywac przy pomocy mechanizmow DB.

pozdrowienia,
Radek

Portret użytkownika Robert Fiałek

Zdaje się, że tzw. "bomba

Zdaje się, że tzw. "bomba informacjyjna" jest nadal skutecznym sposobem na marketing więc rozdawanie dużych ilości ulotek moim zdaniem jest dobrym, choć nie tanim, sposobem.

Szablon jest bardzo fajnym pomysłem. Można zrobić takie stałe rubryki i stosować wszystkie lub niektóre z nich w zależności od potrzeby. Innymi słowy - można by składać ulotkę z gotowych elementów lub niektóre elementy dostosowywać do danej sytuacji.

Propozycja stałych rubryk:
- Obecna sytuacja
- Czym jest demokracja bezpośrednia
- Jak DB działa w Szwajcarii
- Odpowiedzi na najczęstsze wątpliwości co do DB
- Jak DB możnaby zastosować do danej sytuacji
- Jak SWD promuje DB i jak możesz pomóc

Portret użytkownika Krzysztof Nędzyński

Proponuję zabudżetować 100 zł na takie akcje,

ale nie drukować broszurek teraz.
Po pierwsze, ta broszurka jest "przegadana" - za dużo tekstu.

Po drugie, komunikat zawsze trzeba dostosować do obiorcy. Inna powinna być broszurka dla ludzi, protestujących przeciw ACTA a inna dla protestujących przeciw podniesieniu wieku emerytalnego.

Trzeba więc nadstawiać pilnie uszu o ciekawych z naszego punktu widzenia demonstracjach, przygotować broszurkę pod konkretną publiczność i dopiero wtedy wydrukować.

 

Portret użytkownika Robert Fiałek

Tutaj można zobaczyć tekst

Tutaj można zobaczyć tekst przygotowany przez Krzysztofa na potrzeby Dni Gniewu:

https://docs.google.com/document/d/1uDp5ivXDcZaccx-_SX58Sfbkhbhlha1DdWAp...