Nadesłane... drugie spotkanie Platformy Oburzonych/ 10 sierpnia 2013 r. (sobota) w Łodzi

Portret użytkownika jordan

   Z przyjemnością przekazujemy informacje zaprzyjaźnionego z nami Instytutu Spraw Obywatelskich (INSPRO) oraz NSZZ „Solidarność”
 

Referenda dla obywateli
24.07.2013
Łódź
Zapraszamy na drugie spotkanie Platformy Oburzonych, które odbędzie się pod hasłem „Referenda dla obywateli”. Wydarzenie będzie miało miejsce 10 sierpnia 2013 r. (sobota) w Łodzi. Jego celem jest wypracowanie wspólnych postulatów wzmacniających referendum krajowe i referendum lokalne. Spotkanie będzie też okazją do integracji różnych osób, środowisk i inicjatyw społecznych.

Naszym zdaniem referenda powinny służyć obywatelom, a nie partiom politycznym. Chcemy, aby partie podzieliły się władzą i odpowiedzialnością z obywatelami. Mamy dość sejmowego „kosza” i sejmowej „zamrażarki”.

Zapraszamy wszystkie osoby i środowiska, która chcą wspólnie działać na rzecz wzmocnienia narzędzi demokracji bezpośredniej, jakimi są referenda krajowe i lokalne. Na spotkanie 10 sierpnia nie zapraszamy partii parlamentarnych. Dalsze działania w tym celu będziemy prowadzić jako ogólnopolski ruch społeczny „Referenda dla obywateli”.

To, co robimy, służy wszystkim obywatelom. Tylko wspólnie możemy pokazać, że zmiana jest możliwa. Liczy się czas. W tym momencie kolejne referenda walczą o swoją szansę w Sejmie (np. referendum „Ratuj maluchy”) i w samorządach (np. referendum odwoławcze w Warszawie). To jest możliwe. Przed nami wybory do Parlamentu Europejskiego i krajowego, samorządowe i prezydenckie. To czas kiedy politycy będą zwracać uwagę na żądania wyborców. Razem rozkruszymy partyjny beton.

Zapraszamy serdecznie, tylko z Tobą się uda!
Rafał Górski – Instytut Spraw Obywatelskich (INSPRO)
Piotr Duda – NSZZ „Solidarność”

Więcej na: https://obywateledecyduja.pl/2013/07/referenda-dla-obywateli