przekonać nieprzekonanych

5 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
tom979
przekonać nieprzekonanych

Witam

Napisałem ostatnio taki oto artykuł:
http://portalliteracki.pl/artykul,48680.html

Paru ludzi przeczytało i na tym się skończyło. Nikogo raczej nie przekonałem do idei demokracji bezpośredniej.
Wielu ludzi nie chce się w ogóle tym zajmować. Chciałem przekonać znajomych to twierdzą, że nie mają czasu na czytanie. Albo, że po co w ogóle coś zmieniać skoro żyjemy w kraju dobrobytu. Jeszcze nigdy nie było w historii tak dobrze jak teraz.
Dopiero gdy się zawali cały system finansowy, to wtedy będzie można łatwiej ludzi przekonać do idei demokracji bezpośredniej. Ale chodzi o to, żeby to zrobić dużo wcześniej.
I zastanawiam się jak to zrobić. To stowarzyszenie raczej za wolno propaguje ideę.
Niby Paweł Kukiz chce jej wprowadzenia ale ludzie raczej go popierają z inne idee. Bo chce obniżyć wiek emerytalny i zwiększyć przywileje pracownicze. O demokracji bezpośredniej wiedza w społeczeństwie jest znikoma. Partia o tej nazwie nie ma nawet pół procenta poparcia.
Niby PIS chce wprowadzić więcej demokracji ale podejrzewam, że jak dostaną się do władzy to im się odechce. W społeczeństwie nie ma poparcia dla tych idei.

Trzeba pomyśleć jak ludzi szybciej przekonywać do demokracji bezpośredniej. Czy macie jakieś pomysły? Ostatnio wpadła mi taka myśl do głowy by na stronie umieścić jeszcze jeden dział. Opisać ludziom co oni będą mieli z popierania demokracji bezpośredniej. Na stronie jest tylko informacja co ludzie mogą zrobić dla stowarzyszenia i dla idei. Ale nie ma informacji co oni będą z tego mieć. Przydałoby się zamieścić dział pt.: "CO JA Z TEGO BĘDĘ MIAŁ?"

Z tego co ja wymyśliłem to korzyści za popieranie tej idei są następujące:
1. Satysfakcja z rządzenia
  Demokracja bezpośrednia daje ludziom sporo satysfakcji z brania udziału we władzy. Obywatele mają poczucie, że ich los jest w ich rękach. Mogą brać odpowiedzialność za kraj. Sami tworzą jego ustawy. Udział we władzy daje poczucie bycia potrzebnym i poczucie sensu życia.

2. Większy dobrobyt i lepsza przyszłość
  Demokracja bezpośrednia zwiększa dobrobyt i daje stabilność budżetową. Dzięki temu ludzie mogą z nadzieją patrzeć w przyszłość. Widać to na przykładzie Szwajcarii.

3. Korzyści ze zmiany autorytetów w przyszłości
  Obecny system musi upaść. Nie mogą stale rosnąć wydatki państwa i liczba urzędników. Rozwój gospodarczy już raczej nie wrócić, bo jesteśmy przygnieceni długami. A bez rozwoju i przy stałym wzroście wydatków państwa, zmierzamy tylko do bankructwa.
  W końcu ten system kiedyś będzie trzeba zmienić bo się nie sprawdził. A przy zmianie systemu, zmieniają się też autorytety.
  Jeszcze trzydzieści lat temu, ludzie popierający solidarność byli nikim. Mogli tylko stracić na swojej działalności. W demokratycznej Polsce stali się bohaterami. Wielu z nich wybiło się bardzo wysoko w drabinie społecznej. Natomiast ludzie popierający system komunistyczny bardzo dużo stracili. Do dzisiaj muszą się wstydzić swojej wcześniejszej działalności.
  W niedalekiej przyszłości może być podobnie. Lemingi popierające PO staną się nikim. Autorytetem będzie ten, kto za wczasu poprze nowy porządek. A tym nowym porządkiem może być albo dyktatura albo demokracja bezpośrednia. Jednak z racji tego, że dyktatury w Polsce wprowadzić bardzo trudno, to raczej wygra ta druga opcja.
  Ludzie dzisiaj aktywnie popierający demokrację bezpośrednią, w przyszłości mogą wybić się wysoko w drabinie społecznej.

Sposób wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zachowaj ustawienia", by wprowadzić zmiany.
Robert Fiałek
Portret użytkownika Robert Fiałek

Doskonały pomysł tom979! Jak rozumiem chodzi o to żeby zebrać indywidualne korzyści dla pojedyńczej osoby. Takie najbardziej bliskie ciału.

Jak długie ma być uzasadnienie poszczególnych punktów?

Na razie tylko jeden pomysł ale będę dopisywał kolejne:

  • Bezpieczeństwo - przepisy prawa są zgodne z wolą obywateli a tym samym są chętniej przestrzegane i bardziej zrozumiałe.
tom979

Człowiek musi widzieć korzyści dla siebie żeby zaczać działać dla jakiejś idei. Ludzie są egoistami i nie będą działać dla dobra wspólnego jeżeli nie będą w tym widzieć dobra własnego.

Uzasadnienie punktów powinno być jak najkrótsze ale też jak najbardziej zrozumiałe dla przeciętnego Kowalskiego. Można w kilku zdaniach.

Niech każdy chętny zamieszcza tu swoje pomysły na podpunkty. Może też zmieniać pod względem formy już podane podpunkty. Jeżeli uzbiera się doś duża ilość propozycji podpunktów to można poddać to pod głosowanie i wybrać najlepsze.

tom979

Taki mam jeszcze pomysł żeby utworzyć na stronie system punktów przyznawanych za aktywne propagowanie ideii demokracji bezpośredniej.

Każdy mógłby się zarejestrować do stowarzyszenia i brać udział w zbieraniu punktów. Punty przyznawane byłyby między innymi za:
1. Zwerbowanie nowego członka stowarzyszenia wśród znajomych. Musiałby on przy rejestracji podać nick człowieka, który mu polecił stronę.
2. Wpłatę odpowiedniej kwoty na konto stowarzyszenia.
3. Rozklejanie ulotek. Wystarczyłoby wysłać zdjęcie przyklejonych przez siebie ulotek w miejscach publicznych.
4. Napisanie i umieszczenie artykułu przekonującego do demokracji bezpośredniej. Może być umieszczony w portalu internetowym lub gazecie drukowanej.
5. Przekonywanie do ideii demokracji bezpośredniej na głównych forach internetowych.
itp.

Dzięki systemowi punktów ludzie mieliby jakiś cel w propagowaniu ideii. Dążyliby do tego by się wybić na prowadzenie w punktacji. Mogliby to traktować jak grę. Zwycięzcy z pierwszych miejsc w każdym miesiącu mogliby dostawać jakieś nagrody. Może być dyplom honorowego członka. Albo obietnicę miejsca w przyszłej partii DB.

jordan
Portret użytkownika jordan

interesujący pomysł z punktami.
jedna uwaga, z partią nie mamy nic wspólnego, więc niczego nie możemy obiecywać. to osobny twór, który rządzi się własnymi regółami.
pozdr, jordan