Powitanie nowego użytkownika - guziki

Powitanie nowego użytkownika - guziki

Próbuję stworzyć obrazkową mapę, która pomoże użytkownikom poruszać się w naszej strukturze bez czytania wewnętrznych przepisów. Jak to pokazuje mój graficzny projekt, będąc jedynie użytkownikiem strony można brać udział w dyskusji i pracy w grupach roboczych. Ale żeby głosować trzeba przejść etap "Zostań członkiem SWD".

Co sądzicie o tym żeby pierwszą rzeczą jaką widzi nowa i nie zalogowana osoba było coś takiego:

Atraktor
Portret użytkownika Atraktor

Uważam, że witryna SWD powinna działać na wyobraźnię przypadkowego gościa. A zatem proponuję (jeśli istnieje taka możliwość) umieścić na samym środku administracyjną mapę Polski. Początkowo tylko w zarysie. Jej wnętrze będą wypełniać fragmenty geograficznych obszarów, związanych z kolejnymi użytkownikami portalu (zamieszkanie lub miejsce urodzenia). Oczywiście nad tą mapą powinien być przycisk pierwszy -[NASZ CEL]-, otwierający (w granicach mapy) tekst manifestu.

Drugi przycisk -[ZAŁÓŻ KONTO]- proponuję umieścić pod omawianym banerem.
W chwili kliknięcia przycisku -[ZAŁÓŻ KONTO]- i dokonania wpisu wymaganych danych, nowy użytkownik wypełniałby kolejny fragment obszaru Polski. A więc chodzi tu o skojarzenie z grą w puzzle. Rosnąca ilość osób z jednego miasta zmieniałaby kolor tego fragmentu (od czerwieni aż po błękit).

Trzeci przycisk -[ZALOGUJ]- zastąpiłaby lokalizacja użytkownika na omawianej mapie - kliknięcie miejscowości otwierałoby okno logowania.

Jerzy Wojnar

Chyba mówisz o połączeniu guzików i mapy z działu Lokalizacja. Nie do końca rozumiem zainspirowałem się i wpadłem na jeszcze jeden pomysł.
Do guzików, które już zrobiłem można by dodać inne np: "Zostań członkiem stowarzyszenia", "Głosuj", itp.
Wszystkie guziki połączone by były ze sobą strzałkami w rodzaj grafu pokazującego co po kolei należy zrobić oraz co można zrobić będąc na danym etapie.
Myślę, że jestem w ten sposób w stanie pokazać graficznie statut i regulamin. Nie trzeba będzie nic czytać - wystarczy spojrzeć na obrazek.

JSuski
Portret użytkownika JSuski

Co do propozycji
To mi sie nie podoba. Prostackie jakies.

Lepszy pomysl jest z ta mapa Polski / puzlowa.
Choc moze byc trudny do zrealizowania.

Jako alternatywe mozna umiescic jakis swietne cytaty/ madrosci.
Przyklady:

"To, ze Ty nie interesujesz sie polityka nie znaczy, ze polityka nie interesuje sie toba"
-- Pericles (430 P.N.E.)

"Zycie, wolnosc i majatek zadnego obywatela nie jest bezpieczne, gdy odbywa sie sesja legislacyjna parlamentu"
-- Mark Twain (1866)

"Tym co potrzebuje ten kraj jest wiecej bezrbotnych politykow"
-- Edward Langley, Artysta (1928-1995)

"Rzad ktory jest wystarczajaco silny, by dac Tobie wszystko co pragniesz jest rowniez wystarczajaco silny, by zabrac Tobie wszystko co posiadasz"
-- Thomas Jefferson

Poprawiłem nieco koncept. Poproszę o opinie.

LechB
Portret użytkownika LechB

a może by tak:

Próbuję stworzyć obrazkową mapę, która pomoże użytkownikom poruszać się w naszej strukturze bez czytania wewnętrznych przepisów. Jak to pokazuje mój wzór, będąc jedynie użytkownikiem strony można brać udział w dyskusji i pracy w grupach roboczych. Ale żeby głosować trzeba przejść etap "Zostań członkiem SWD".

Wydaje mi się, że pomysł Jerzego ma na celu oczarować odwiedzających grafiką. Niestety nie wiem jak go zrealizować.
Czy to co pokazałeś Lechu to wizualizacja pomysłu Jerzego?

LechB
Portret użytkownika LechB

To jest krzyżówka (hybryda) pomysłu Jerzego (mapa) i Roberta (guziki). Mapy chyba są na stronie każdego banku (np. tu: http://www.euronetpolska.pl/index.php?p=search_maps_results&obj_type_id=...). Z kodu źródłowego wynika, że są jakimiś skryptami Java (ale mogę się mylić). W mojej hybrydzie jest wyraźny podział na lewą (łatwiej dostępną) część dla wszystkich i prawą dla członków stowarzyszenia. Logowanie wg mapy (Robercie, masz już ją na swojej stronie). Wyobrażam to sobie tak, że mapa pokazuje rozkład wchodzących na stronę, sympatyków (uczestników forum) i członków stowarzyszenia (kolory) a po kliknięciu na nią otwiera się okno logowania.

Guziki, których chcę ostatecznie użyć będą śliczne. Chcę użyć tego: http://www.flashvortex.com/generators.php?exampleId=38 czyli flash'a. Mam nadzieje, że nikt nie będzie miał nic przeciwko...

Niestety z mapą nie jestem w stanie nic więcej zrobić. To oddzielny moduł o określonej funkcjonalności.

JSuski
Portret użytkownika JSuski

"Proces, który musi przejść osoba chcąca zostać członkiem stowarzyszenia jest dosyć skomplikowany. Proponuję użycie strzałek po to aby ułatwić to zadanie."

Tak jak mamy jedna strone uniwersalna to i proces musi byc bardziej skomplikowany.

Patrzac z punktu widzenia ulatwienia to jest to dobry pomysl.

Patrzac z punktu widzenia estetyki jakos gorzej. Wazne bedzie, aby ten estetyczny aspekt jakos zlagodzic.

Jordii ma kika uwag do tej planszy więc ją zdejmuję. Pozostawiam link "Witaj" w prawym górnym rogu (obok Szukaj i Pomoc).