Władcy Marionetek. Film o demokracji reprezentacyjnej.

3 wpisy / 0 nowych
Ostatni wpis
jordan
Portret użytkownika jordan
Władcy Marionetek. Film o demokracji reprezentacyjnej.

Do obejrzenia na : http://wolnyobywatel.pl/?page_id=294 lub http://alterkino.org/wladcy-marionetek

produkcja: Polska
reżyseria: Grzegorz Madej, Tomasz Sekielski
scenariusz: Tomasz Sekielski, Grzegorz Madej
czas trwania: 98 min.

Tomasz Sekielski wcielił się w rolę dziennikarza śledczego. Ujawnia niespełnione obietnice polityków, ofiary systemu i ciekawe wątki kampanii wyborczych.

- To jest film o słowach w polityce. Ile znaczą, a właściwie – ile nie znaczą… – mówi Tomasz Sekielski. Dodaje, że chciał pokazać jak łatwo politycy składają deklaracje, obiecują, a po dojściu do władzy, zapominają do czego się zobowiązali. „Władcy marionetek” przedstawia mechanizmy władzy. To, czym się kierują politycy, jak działają, jak – zdaniem Sekielskiego – manipulują. Dziennikarz szuka odpowiedzi na pytania: kto jest marionetką w tym świecie, czy są to politycy w rękach specjalistów od marketingu, czy może wyborcy są na “sznurkach” rządzących.

Obsada:
Donald Tusk
Aleksander Kwaśniewski
Jarosław Kaczyński
Piotr Tymochowicz
i inni

Przeczytaj:
Polscy politycy kłamią, czyli dokument “Władcy marionetek”
 

Sposób wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zachowaj ustawienia", by wprowadzić zmiany.
pyton357
Portret użytkownika pyton357

Witam. Jest to mój pierwszy komentarz, cały film jest manipulacją o manipulacji, jesteśmy jako społeczeństwo cały czas ofiarami manipulacji, to się dzieje od wieków, a tylko stopień wyrafinowania się zmienia, mającej na celu zwycięstwo jednostki reprezentującej partykularne interesy grupki, nad tłumem. W takim środowisku, nie ma szans na zrównoważenie w kwestii dobrego rozwiązania satysfakcjonującego wszystkie strony. Zawsze w sytuacji wygranej jednej strony, odbywa się to kosztem drugiej. Działania szczątkowe polityków, to swoista ekonomia polityczna, "zacznę i nie skończę" aby, zostało coś na następne kadencje i tak w nieskończoność. Takie perpetuum mobile. Ten film powinien być puszczany w czasie każdej kampanii wyborczej, przed każdą prezentacją kandydatów do rządzenia w tym kraju, ciekawa byłaby frekwencja wyborcza.

carpe diem
http://www.youtube.com/user/pyton357YT
[URL=http://chomikuj.pl/pyton357?b=1][IMG]http://images.chomikuj.pl/button/pyton357.gif[/IMG][/URL]

jordan
Portret użytkownika jordan

Ładnie ujęte "manipulacja o manipulacji". Mimo wszystko warto mieć świadomość, co kryje się za "wyborami". Dobrym dokumentem na ten temat jest również: "Stawiamy na kryzys" Rachela Boynton'a
Do obejrzenia z polskim lektorem: http://www.youtube.com/watch?v=DFRHO81GHnQ
recenzja: http://www.film.gildia.pl/filmy/our_brand_is_crisis