Jaka w końcu jest nazwa stowarzyszenia?

Portret użytkownika luczek
Jaka w końcu jest nazwa stowarzyszenia?

Jaka jest w końcu nazwa Stowarzyszenie Więcej Demokracji czy Stowarzyszenie Demokracja Bezpośrednia? A możne to dwie organizacje?

Najpierw powstało stowarzyszenie zwykłe "Stowarzyszenie Demokracja Bezpośrednia":

Potem Ci sami ludzie założyli rejestrowe "Stowarzyszenie Więcej Demokracji":

Drugie stowarzyszenie powstało ponieważ stowarzyszenie rejestrowe pozwala na łatwiejsze rozliczanie się z podatków (dobrze mówię? niech ktoś sprostuje jeśli się mylę).

Obecnie posługujemy się nazwą drugiego stowarzyszenia.
Tak więc mamy dwa stowarzyszenia.

MSzach
Portret użytkownika MSzach

P. Luczek wykazał słusznie chaos informacyjny. Czy mie powinnismy jakos to uporządkować?
Ta strona reprezentuje które stowarzyszenie? Rejestrowe, nierejestrowe? Oba??

Począwszy od adresu, po przez wyolbrzymienie na stronie głównej w tytule celu stowarzyszenia, a nie samego stowarzyszenia SWD, po przez nie szczególnie czytelne logo rodzą się niejasności. My do nich przywykliśmy.. ale "nowi"!?

Portret użytkownika luczek

Trochę to chaotyczne, nie lepiej to uporządkowac? Gdybym miał się ewentualnie zapisywac to gdzie? Zakładam, że raczej SWD? A tak w ogóle takie organizacje muszą płacić podatki? To wy macie jakieś zyski, że musicie płacić?

Portret użytkownika luczek

przeczytałem, że sąd nie przyjął nazwy Demokracja bezpośrednia. Czemu?

Zastosował wykładnię stosowaną w prawie handlowym tzn. mimo, że drugie stowarzyszenie było innego typu (rejestrowe) niż pierwsze (zwykłe) to ich nazwy nie mogły być takie same. Niby żeby można było je rozróżnić.