Na co pieniądze z grantów

su27
Portret użytkownika su27
Na co pieniądze z grantów

Pozwalam sobie przekleić post Roberta z innego wątku:

Oto na co ja bym chętnie przeznaczył pieniądze z Batorego:
- bilboardy w całej Polsce
- zaprojektowanie profesjonalnej grafiki (do bilboardów i wszelkich innych zastosowań)
- reklama w internecie, radio, tv lokalnych
- drukowanie dużych ilości ulotek, plakatów
- zatrudnienie człowieka, który przez 8 godzin dziennie wykonywałby dla nas pracę (wysyłanie emaili, moderacja, pisanie programów takich jak ten do Batorego, rutynowa obsługa strony, obsługa FB, YT, Twittera itp., nawiązywanie kontaktów na podstawie http://www.demokracjabezposrednia.pl/wiadomosci, opracowywanie materiałów prawnych, obsługa stowarzyszenia (finanse, formalności), obsługa korespondencji pocztowej, może lobbing)

Zatrudnienie człowieka na dłuższy okres wg. mnie odpada - nikt nie da na to grantu.

Billboardy, ulotki, reklamy w mediach - wszystko da się wycenić i zdobyć na to grant. Pozostaje jedno pytanie - po co?

Chodzi mi o to, że jeszcze nie ogarnąłem jaki plan ma SWD :)
Popatrzcie na WOŚP - Owsiak nie zbiera jakichś tam pieniędzy na coś tam wydawanych. Zawsze jest to konkretny cel i plan.
Ludzie, którzy zainteresują się ulotką czy reklamą muszą zobaczyć na stronie plan konkretnych działań - np. mamy takie a takie ideały, zbieramy tyle a tyle podpisów aby zorganizować takie a takie referendum, które spowoduje to i to.

P.S, Odpowiednie informacje znalazłem w deklaracji programowej, którą otrzymałem pocztą przy okazji zaproszenia na skype. Moim zdaniem powinna to być informacja jawna i wyeksponowana na stronie głównej.

Logo - musi być piktogramem, nie zdjęciem czy wielokolorową grafiką. Tak by się dało wydrukować jako zwykły dwukolorowy szkic/ikona.

Praca IT w Irlandii

"Po co?"
Trzeba uświadomić ludziom, że coś takiego jak demokracja bezpośrednia jest wykonalne - często nie wpadają sami na ten pomysł mimo, że stykają się z problemami w których rozwiązaniu demokracja bezpośrednia ewidentnie mogłaby pomóc.
Trzeba też rozreklamować nasze stowarzyszenie - każdy, kto jednak wpadnie na temat DB musi wiedzieć o naszym istnieniu.
Wreszcie, należałoby uwiadomić ludziom, że skoro marszałek musi się zgodzić na rozpoczęcie referendum to być może nie żyjemy w demokracji tylko w marszałkokracji.

su27
Portret użytkownika su27

Ok czyli tak naprawdę to są 3 projekty:

1. Informowanie, że jest coś takiego jak DB i działa w innych krajach
2. Informowanie, że jest stowarzyszenie, które promuje DB
3. Informowanie co SWD robi aby osiągnąć DB (deklaracja programowa)

Wszystko na raz czy dzielimy na etapy i rozciągamy w czasie?

Praca IT w Irlandii

Wszystko na raz - istnieje powiązanie pomiędzy tymi tematami. Zdaje się jednak, że deklaracja programowa nie jest dopracowana. Dobrze by było to mieć ogarnięte bo np. ja nadal uważam, że w społecznościach w których dostęp do internetu jest powszechny - możemy zaoferować nasz mechanizm do głosownia.