Nadesłane... Wrocław, 9. września 2011 "Dzień Demokracji Bezpośredniej"

Portret użytkownika jordan

Witam.
Piszę jako delegat Związku Syndykalistów Polski, sekcja Wrocław. Wysyłam zaproszenie, na spotkanie organizowane przez nas:

Organizujemy w dzień wyborów (09.10.11) "Dzień Demokracji Bezpośredniej", będący częścią kampanii na rzecz bojkotu wyborów, organizowanej przez ZSP (i również przez inne organizacje anarchistyczne). Spotkanie odbędzie się w budynku galerii Centrum Reanimacji Kultury, ul. K. Jagiellończyka 10c/d.

Celem tego spotkania jest ukazanie alternatywy wobec wyborów, wobec demokracji parlamentarnej. Ukazanie alternatywy, którą jest demokracja bezpośrednia, alternatywy, której brak zarzuca się nam, gdy nawołujemy do bojkotu wyborów. Będziemy mówić o demokracji bezpośredniej jako tego, co wg nas jest warte propagowania zamiast obecnego systemu. Na spotkaniu wyjaśnimy oczywiście owe "zamiast". Pragniemy także mówić o demokracji bezpośredniej nie jako organie doradczym, nie jako jedynie strukturze w miejscu pracy, nie jako obywatelskim "tak" i "nie" w sprawach budżetu czy innych kontrowersyjnych decyzji. Będziemy proponować wersję niehierarchiczną, całościową na całe życie społeczne. Inspirujemy się między innymi pracą Rafała Górskiego, któremu udało się upowszechnić myśl demokracji bezpośredniej bez państwa w Polsce. Powiemy o demokracji bezpośredniej w zarysie, prawdopodobnie zajmiemy się także pewnymi szczegółami działania DB. Póki co jesteśmy w fazie przygotowań i ustalania szczegółów. Jesteśmy także otwarci na propozycje. To spotkanie nie powinno wg nas wyglądać na zasadzie "mistrz mówi, uczeń słucha (ewentualnie zadaje pytania)", lecz ma być wynikiem współpracy osób zaangażowanych, które będą zachęcane do podejmowania dyskusji, dawania propozycji, aktywnego uczestnictwa.

Spotkanie będzie miało raczej luźny charakter i w dużej mierze będzie zależeć od tego ile osób uda nam się przekonać do uczestnictwa w nim. Zapraszamy również działające na terenie Wrocławia organizacje, których działanie opiera się na demokracji bezpośredniej lub odwołujące się do niej. M.in. nadodrzańska "Akcja Lokatorska", "Centrum Reanimacji Kultury", "Feministyczna Akcja Krytyczna".

Więcej szczegółów wkrótce. Proszę o potwierdzenie przeczytania maila.

Pozdrawiam, Rafał

wroclaw.zsp.net.pl
wybory.zsp.net.pl