Ulotka 2011

9 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
jordan
Portret użytkownika jordan
Ulotka 2011

Pierwsza ulotka jest już praktycznie gotowa. Proszę o komentarz i ew. uwagi:
v.036
V.037 (PDF z poprawionym adresem Mail 2MB)

V.037 (DOC z poprawionym adresem Mail 12MB) - nie udało mi się wrzucić na nasz serwer

przydałby się jeszcze plakat. Czy ktoś ma pomysł i możliwości/umiejętności?

pozdr, jordan

Sposób wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zachowaj ustawienia", by wprowadzić zmiany.
sutatus
Portret użytkownika sutatus

Witam serdecznie na ulotce adresie mailowym wkradł się błąd (LITERÓWKA)proszę o poprawienie.
Ponadto, ulotka jest dedykowana dla segmentu 20 do 65 lat (tak sądzę)
Czy warto pomyśleć o ulotce również dla segmentu wiekowego 65+ ?

Pozdrawiam, rk.

jordan
Portret użytkownika jordan

Poprawiłem literówkę. Wielkie dzięki.
segment 65+ jakieś pomysły?

sutatus
Portret użytkownika sutatus

Odnośnie plakatu mam pomysł, propozycja:
Obraz przedstawiający klocki domino ułożone jeden za drugim które w większości leżą juz rozsypane (przewrócone)ale kilka stoi-generalnie wszystko ma się zaraz przewrócić, tak jak zwykle staje się w efekcie domina...Ostatni elemant posiada kontury Polski i jest konglomeratem ludzkim (lub podtrzymywany jest przez ludzi)Na leżących klockach mogą być daty (kamienie milowe w historii Polski np: 966,(...)1791, 1981 albo nazwy byłych partii których już nie ma na scenie politycznej Polski)Na stojących np. to co może się wydarzyć ...(fikcja polityczna).
Pod spodem pytanie retoryczne
INTERESUJE CIĘ LOS POLSKI?

Mogłaby również być z tego koszulka (T Shirt) na piersiach, to co opisałem a na plecach www.demokracjabezposrednia.pl

jordan
Portret użytkownika jordan

Hmmm... pomysł dobry.

Dając się ponieść fantazji wizualizuję to mniej więcej tak:
- poprzewracane kamienie domino, u góry nazwy partii, a na dole wszystkie zło jakie wyrządziły państwu ostatni kamień to "dziś" i ludzie podtrzymujący kamień następne klocki są półprzeźroczyste, albo coś co symbolizowałoby przyszłość (ew. wcześniejsze czarnobiałe, a następne kolorowe) i od tego "dziś" (taka była by data "dziś"), u góry byłoby coś w stylu "obywatele zdecydowali w referendum", a na dolnej części domino jakieś wspaniałe wizje przyszłości, np. uzdrowiono ZUS, zmniejszono podatki, Tiry na Tory, czy cokolwiek, co teraz spędza Polakom sen z powiek.

Tylko kto nam to narysuje. (Moja dziewczyna odpada, kategorycznie się dziś wymigała z malowania, ja nie mam zdolności)

marek
Portret użytkownika marek

Witam !

Pomysł Sutatusa jest ciekawy. To przemawia do wyobraźni.
Vlepka/plakat, o której rozmawialiśmy tutaj "rysuje się", z tym że grafik stwierdził, że to jest duże wyzwanie artystyczne, tak jak dużym wyzwaniem jest wprowadzenie demokracji bezpośredniej i nie można tego odmachnąć "w try miga".
Co prawda, po dodatkowym uwzględnieniu, że jest to początkujący grafik, zastanawiam się, czy on to szybciej skończy, czy my wprowadzimy demokrację bezpośrednią.
W każdym razie pierwsze szkice już są - studium dłoni i ogólne studium kompozycji, ale na razie nie można nic podglądać.
Oczywiście, gdyby znalazł się ktoś, kto również mógłby to narysować, to jak najbardziej.
Myślę nad tym, czy pokazanie rozerwanych lub rozgiętych krat, nie będzie odebrane jako hurra-optymizm, jako brak poczucia rzeczywistości. Czy nie powinniśmy przedstawić rąk, które dopiero przymierzają się do tych krat. My dopiero przekonujemy się, jak trudno jest dotrzeć do ludzi.
Ale kto powiedział, że życie ma być łatwe?

jordan
Portret użytkownika jordan

super, że projekt jest w toku. To już połowa sukcesu (pierwszy krok). Myślę, że co najmniej odgięte kraty są lepsze niż "nie-odgięte", w końcu mamy jakąś wizję, a naszą wizją jest to, że DB odgina kraty. Jeśli koleś nie będzie się tylko przymierzał i nie będzie w stanie nawet odgiąć krat, to (w świetle przekazu) DB nie ma sensu. Przynajmniej ja to tak widzę. Ktoś za kratami, który się przymierza do odginania krat i nie może tego zrobić, jest w dość beznadziejnej sytuacji. Brakuje mi tam rozwiązania...

Tylko jedno pytanie, co symbolizują kraty? i jak to przedstawić, żeby było to jasne?

pozdrawiam, jordan

p.s.
wielkie dzięki również dla grafika za pomoc.

marek
Portret użytkownika marek

Kraty symbolizują naszą słabość, brak wiary w siebie, przekonanie, że nic nam się nie uda, że możemy jedynie czekać aż ktoś zrobi coś za nas.
Czy kraty powinny być przynajmniej odgięte ?
Np. Włodzimierz Wysocki uważał, że człowiek powinien walczyć nawet gdy nie ma szans. Najwyraźniej powiedział to w piosence "Polowanie z helikoptera", gdzie wilk nie ma się gdzie schować, ale mimo to próbuje uciekać.
Podczas drugiej wojny światowej był taki niemiecki pilot myśliwców, as lotnictwa. Dostał postrzał i amputowano mu nogę. Powiedziano mu, że już nie będzie latał. Następnego dnia uciekł ze szpitala, dotarł tam, gdzie stacjonowała jego eskadra i latał do końca wojny. Zestrzelił dużo samolotów przeciwnika. Często powtarzał, że człowiek przegrywa dopiero wtedy, gdy sam się poddaje.

jordan
Portret użytkownika jordan

Utworzyłem osobny wątek dot. plakatu: http://www.demokracjabezposrednia.pl/node/1020
możemy tam dalej na ten temat dyskutować.