Nadruk na koszulkę - potrzebny projekt

35 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
jordan
Portret użytkownika jordan
Nadruk na koszulkę - potrzebny projekt

Ahoj
mam mały pomysł. Moglibyśmy dość tanim kosztem zlecić wydruk nadruków na koszulki (prasowanki). Mówię o czymś takim: http://wolnemedia.net/aktywizm/prasowanki-wm/

Podobno są dobrej jakości, dobrze się trzymają i do tego są tanie. Mam taką jedną, ale jeszcze nie wyprubowałem. Koszt takiej prasowanki jak w linku to ok 1,5zł (przy kiklu tys sztuk). Myślę, że przy mniejszej ilości sztuk, ale mniejszym formacie (np. tylko na pierś) moglibyśmy się zmieścić w podobnych kosztach.

Co wy na to?
Kto ma pomysł na projekt?

Sposób wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zachowaj ustawienia", by wprowadzić zmiany.
marek
Portret użytkownika marek

Cześć !
Przeglądałem cenniki drukarni w związku z plakatem. Przy ilości powyżej 100 sztuk, cena usługi w niewielkim stopniu zależy od ilości egzemplarzy. Przy niektórych technikach drukowania, wydrukowanie jednego egzemplarza, żeby klient sobie obejrzał i zdecydował co dalej, nie jest sprawą prostą.
W komentarzach w "Wolne Media.net" jeden grafik pisze, że ma doświadczenie w nadrukach na odzieży i mógłby nieodpłatnie pomóc.
Napiszę do niego, a potem napiszę w temacie "plakat 2011" na jakim etapie jest vlepka/plakat.
pozdrawiam, marek.

marek
Portret użytkownika marek

Dostałem odpowiedź:
"Witam. Jestem zainteresowany
współpracą z chęcią państwu pomogę i postaram się znaleźć czas
chociaż ostatnio ze względów finansowych mam mało czasu i zajmuje się
pracą która nie jest związana z moimi chęciami i
zainteresowaniami.Pozdrawiam"

jordan
Portret użytkownika jordan

Marku
Super! Wielkie wielkie dzieki!
Trzymam w takim razie kciuki i czekam na dalsze informacje.
pozdrawiam, jordan

Sławek Wu

Witam

Chciałbym niejako się przywitać.To właśnie ja zajmuję się szeroko rozumianą grafiką a także chcę realnie wpływać i zmieniać rzeczywistość tak by to od nas zależało jak będzie wyglądać oraz by wyzwolić ją z kleszczy systemu w których przyszło nam żyć.
Wysłałem zapytania do kilku zaprzyjaźnionych drukarni i czekam na odpowiedź.Jest też opcja druga o której myślałem.Można by na potrzeby długoterminowej pracy z wydrukami stworzyć małą stanowisko drukarskie.Znam technikę sitodruku a także technikę tworzenia szablonów do wydruku i ich utrwalania na materiale.Gdyby zainwestować moglibyśmy na początku stworzyć mniej koszulek czy wydruków ale z czasem wszystkie potrzebne kwestie byłyby naszą własnością i można by drukować na własną rękę kupując tylko farby,papiery i koszulki.Technika ta pozwalałaby także drukować ulotki i nalepki.Podsumowując w niedługim czasie przedstawię więcej konkretów i koncepcji.Kolejna koncepcja która przyszła mi do głowy to tzw.Murale.Zajmowałem się ambitną sztuką uliczną i mam wielu znajomych którzy robią to profesjonalnie.Gdyby znaleźć ludzi którzy udostępnili by nam swoje puste szare ściany i dołożyli się do farb można by artystycznie przekazać nasze kierunki rozwoju szerszej grupie ludzi.Jestem pewien że wymieniając się przemyśleniami i pomagając sobie dojdziemy do bardzo dobrej współpracy która zaowocuje realnymi zmianami w naszym otoczeniu.Dla nawiązania polecam poczytać o zjawisku SYNERGII w społeczeństwie i psychologii.Niemożliwe nie istnieje.Życie mnie nauczyło że ludzie dobrej woli potrafią odwrócić najczarniejsze wizje i zmienić je w światłą przyszłość.

Proszę o komentarze i wymianę poglądów tak byśmy wypracowali wspólny kierunek współpracy i sposobu w jaki będziemy działać

Pozdrawiam

jordan
Portret użytkownika jordan

Super!

Sławek/ Marek: właśnie takich ludzi jak Wy potrzebujemy - czyli ludzi z pomysłami i bez lęku przestrzeni :)

1. Murale - super pomysł.
2. Stanowisko drukarskie - nie znam się na tym zupełnie. Jeśli uważasz, że warto i że inwestycja się zwróci, to cały świat (znaczy się nasze skromne zasoby: http://www.demokracjabezposrednia.pl/finanse) stoją do dyspozycji. Musisz tylko dać radę przekonać większość, a to nie zawsze jest proste. A w razie niepowodzenia za pierwszym razem, głowa do góry cały czas walczyć dalej (jeśli nie tak, to inaczej :)). Takie są uroki demokracji bezpośredniej:)

Pamiętajmy też, że http://kooperatywa.org/ jest nam bardzo przychylna i na pewno można się z nimi jakoś dogadać. Nie wiem dokładnie, czym dysponują, ale są częścią „obywatela” z którym mamy zamiar się bliżej „zsieciować” w ramach projektu sieci „my obywatele” http://www.demokracjabezposrednia.pl/node/1074

Myślę, że w tej chwili potrzebne są nam dobre projekty graficzne i ludzie, którzy znają się/mają ochotę zająć się koordynacją tych działań marketingowych. Trzymam kciuki!

marek
Portret użytkownika marek

A my potrzebujemy takich ludzi jak Ty, Jordan i inni w naszym stowarzyszeniu. Mówię również akonto za Sławka, ale myślę, że się pod tym podpisze.
Marek.

jordan
Portret użytkownika jordan

Dziękuję ;D

marek
Portret użytkownika marek

Co do prasowanek - nie wiem czy na prasowanki w większych ilościach nie jest jeszcze za wcześnie. Czy nie powinniśmy zacząć od vlepek, ulotek, plakatów i rzecz jasna Murali (niesamowicie mi się ten pomysł podoba), i gdy będą rezultaty w postaci większej liczby wejść na stronę, to wtedy możemy liczyć, że te osoby będą chciały wprasować sobie nasz nadruk na koszulkę.
Jeżeli chodzi o zrobienie gotowych koszulek: co prawda koszulka jest droższa od plakatu, ale to jest inny sposób reklamowania się. Jeżeli np. plakat zawiesimy gdzieś "na dziko", to po kilku godzinach ktoś może go zakleić lub zniszczyć i może być tak, że jedna koszulka przynosi większy efekt niż 2 plakaty.
Podobnie może być z efektywnością vlepek i ulotek.
Jutro napiszę w temacie "plakat 2011" - są nowe pomysły.

jordan
Portret użytkownika jordan

1. murale - również uważam za super pomysł. jestem za!!
2. myślalem, żeby zamiast koszulekt same prasowanki (takie właśnie jak na wolnychmediach). jest to tanie, bo zamyka się w granicach 1,5zł za sztukę (w sumie to tylko kawałek gumki, którą trzeba wprasować w koszulkę). odpada koszt samej koszulki. każdy wkleja sobie na swoją własną o takim kolorze jaki sobie kupi i taki rozmiar jaki mu pasuje. (odpada nam ryzyko, że kupimy modele/rozmiary które nikomu nie pasują)
3. vlepki plakaty etc... jak najbardziej. Jeśli będziemy mieli projekt, to jak najbardziej, nie widzę przeszkód ;)

marek
Portret użytkownika marek

Tak, ale ile osób obecnie będzie chciało wprasować sobie nasz nadruk na koszulkę ?

jordan
Portret użytkownika jordan

pytanie dobre i jak najbardziej na miejscu.

odpowiedz: nie wiem, ale myślę, że mniej więcej tyle samo (a może nawet więcej), co osób, które kupiły by gotową koszulkę z nadrukiem.

przyznam szczerze i bez bicia, że cały projekt jest trochę podstępny, bo nawet jeśli pomysł z prasowankami na koszulki okaże się niewypałem (choć mam nadzieję, że będzie to strzał no powiedzmy w siódemkę, jeśli nie w dziesiątkę), to i tak zostanie nam kilka projektów graficznych, z którymi można sporo zrobić (plakaty, ulotki, vlepki, murale... i cała masa guerilla marketing'u)

marek
Portret użytkownika marek

Ja mam na myśli rozdawanie koszulek lub sprzedawanie po promocyjnej cenie.

Nie wiem, czy w ogóle nie powinniśmy zacząć od plakatu - kilku sztuk. Może jak zawiesi się plakat, to można stanąć w pewnej odległości i zaobserwować z jakim zainteresowaniem plakat się spotyka.

jordan
Portret użytkownika jordan

Marek, możliwe, że masz rację. Może na początek plakat, ale tak czy siak potrzebny jest projekt graficzny :)))

A co Ty Sławek na ten temat myślisz. Jak powinien wyglądać według Ciebie nasz marketingowy plan?

Sławek Wu

Myślę że powinniśmy na własne ryzyko zrobić próbną serię nawet kilka może kilkanaście sztuk koszulek trochę wlepek za własne środki potem pokazać to członkom stowarzyszenia i innym z poza.Niech oni ocenią namacalne produkty tej współpracy i zadecydują czy są wstanie wspierać inicjatywę.

Na tym etapie chciałbym byście przysłali mi przykładowe hasła czy logotypy stowarzyszenia oraz kwestie które propagować chcielibyście wstępnie tak bym miał zarys i mógł popracować nad projektami próbnymi.Ja postaram się to połączyć w spójną oraz merytorycznie i wizualnie atrakcyjną całość.

W następnym etapie według tego jakie będzie zainteresowanie i jakie środki będziemy mogli wspólnie na to przeznaczyć stworzę plan marketingowy.

Wstępnie zacznijmy od prostego jednego wzoru koszulki.Proszę o drobne szczegóły które będę mógł połączyć i użyć a ja postaram się zrobić co mogę by efekt miał i treść i formę.Pozdrawiam i życzę nam powodzenia.

Robert Fiałek
Portret użytkownika Robert Fiałek

Oto moje propozycje haseł (zawsze powinien być adres naszej strony, www jest tylko dla porządku - nie jest niezbędne):

www.DemokracjaBezposrednia.pl
Stowarzyszenie Więcej Demokracji - Ty decydujesz!

- Władza w Twoje ręce -
Pomóż nam zlikwidować koryto.
www.DemokracjaBezposrednia.pl

Właścicielem Polski są Polacy

Demokracja bezpośrednia pokazuje, że społeczeństwo jest mądrzejsze od elit, które miałyby je reprezentować.

Polityka jest sprawą zbyt poważną aby pozostawić ją w rękach polityków

Za wszystkie głupstwa władców płacą narody

Różnica pomiędzy demokracją bezpośrednią a przedstawicielską jest taka sama jak pomiędzy internetem a telewizorem

Konstytucja RP:
1. Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu.
2. Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio.

Kto wie lepiej co jest dla nas dobre? My czy politycy?

Oraz inspiracje graficzne (sam nie rysuje, gromadzę je z desperacji ;) )
https://picasaweb.google.com/116751864588698779954/Db?authkey=Gv1sRgCKKX...

jordan
Portret użytkownika jordan

Witaj Sławku

jeśli chodzi o logo, to tu jest kilka naszych prób: http://www.facebook.com/media/set/?set=a.178484895498534.48845.177803595...
http://www.demokracjabezposrednia.pl/node/298
¡Ale śmiało możesz zaproponować jakieś nowe!

Co do koszulek, to oczywiście można spróbować wypuścić własną partię. Nie mam problemu. Można się też zastanowić nad jednym i drugim, mam na myśli "całe" koszulki i "tylko" prasowanki. To drugie jest znacznie tańsze w produkcji, ale to już szczegóły.

Co do haseł, to w tej chwili przychodzą mi takie do głowy (wszędzie adres strony www.demokracjabezpośrednia.pl)
- Ratujmy nasz kraj.
- Tak dla referendum
- Demokracja bezpośrednia naszą nadzieją
- Ty decydujesz!
- Polska jest naważniejsza.
- Ufam tylko sobie, dlatego decyduję BEZPOŚREDNIO w referendum!
- Nie wybieraj - decyduj!
- Olej wybory - decyduj bezpośrednio!
- Tylko BEZPOŚREDNIE decyzje w wiążących referendach mogą coś zmienić!
- "Im więcej szefów, tym mniej demokracji" Aldous Huxley
- Bezpośrednie decydowanie o moim losie - moim prawem!
- "Najlepszym lekarstwem na problemy demokracji - jest więcej demokracji" John Dewey
- "Every law the people has not ratified in person is null and void - is, in fact, not a law" - Jean Jacques Rousseau
- "Jedes Gesetz, dass das Volk nicht selbst beschlossen hat, ist nicht richtig; es ist überhaupt kein Gesetz." - Jean Jacques Rousseau (nie znalazłem polskiego tłumaczenia), ale myślę, że fajny cytat
- Ty płacisz, ty decydujesz i ty korzystasz - demokracja bezpośrednia!
- Płacę, więc chcę decydować! - demokracja bezpośrednia!
- Płacę, wymagam, decyduję - DB
- Dość marnotrawienia moich pieniędzy - Płacę, wymagam, decyduję - DB
- Nie jestem dzieckiem, aby za mnie decydować! - DB
- Jestem dorosły - sam zdecyduję - DB
- Sam zdecyduję jak ma wyglądać moja ojczyzna! - DB
- Chcę bezpośrednio decydować na co przeznaczane są moje podatki! - DB
- Moje podatki - moje decyzje - DB
- Demokracja bezpośrednia - tu i teraz!
- ...

jordan
Portret użytkownika jordan

Kolejne hasło: "Prawdziwa demokracja jest możliwa! - Demokracja bezpośrednia!"

 

Robert Fiałek
Portret użytkownika Robert Fiałek

Mam kolegę, który robi koszulki w małych ilościach (http://gandiva.pl/).
Czy mamy jakiś wzór graficzny? Myślę, że z tym jest problem - nie mamy wzorów graficznych.

Czy jest ktoś, kto mógłby przygotować grafikę?

Sławek Wu

Co do grafik deklaruje skromnie że "coś" o tym wiem.Zależy czy grafiki mają być proste czy lekko prowokujące i dające do myślenia.Mam kilka koncepcji na teksty np. "Życie to nie loteria to ty wybierasz swój los."

Sławek Wu

Potrzebuje trochę czasu by pokazać konkretne koncepcje i pomysły ale mam ich wiele.Jeśli chodzi o niewielkie ilości koszulek to jestem w stanie zrobić je profesjonalnie w domowych warunkach.

Robert Fiałek
Portret użytkownika Robert Fiałek

Czy mógłbyś określić które z wymienionych powyżej tekstów nie nadaje się z różnych względów (np. są za długie itd).

Jak widzisz kwestię wkomponowania adresu naszej strony w grafikę? Pytam bo nasz adres jest bardzo długi
www.demokracjabezposrednia.pl

Chyba byłoby fajnie żeby nasz adres był zapisywany w taki sposób: www.DemokracjaBezposrednia.pl albo WWW.DemokracjaBepozsrednia.PL po to żeby dało się wyróżnić poszczególne wyrazy.

marek
Portret użytkownika marek

Cześć !

Też jestem za zrobieniem próbnej partii koszulek i prasowanek.
Np. w sierpniu, w Wejherowie, w ramach kampanii na rzecz demokracji bezpośredniej, odbędzie się happening i koncert. To okazja, żeby zobaczyć, jakie będzie zainteresowanie naszymi koszulkami i prasowankami. Sławek teraz mieszka w Gdańsku, ale gdyby nie mógł tam pojechać ,to możemy zapytać "Zbigniew Stefański Band", czy nie byłoby problemu, żeby zabrali kilkanaście koszulek lub prasowanek i zorganizowali kogoś, kto przetestował by zainteresowanie naszymi nadrukami. Może "Zbigniew Stefański Band" mają wcześniej jakiś koncert, przy okazji którego mogliby to zrobić.

Okazuje się, że wpadłem na podobny pomysł grafiki, jak ktoś wcześniej - chodzi o ręce głosujące na tak. Ciekaw jestem czyj był ten pomysł. Ja widziałbym raczej dłonie przedstawione w naturalny sposób (nie "rozczapierzone").

Robert Fiałek
Portret użytkownika Robert Fiałek

Jak będziemy mieli projekt to sam sobie z własnych pieniędzy zamówię wielki baner na samochód (taki przyklejany na magnes).
Dam wam znać ile to kosztuje itd.

Robert Fiałek
Portret użytkownika Robert Fiałek

Koleżanka (tajny współpracownik stowarzyszenia) podrzuciła mi wspaniały pomysł:

Czy macie pomysł na inny tekst? Bo koncepcja jest taka jak widać ale napisy można by dopracować.

jordan
Portret użytkownika jordan

Super.
I tak jak zauważył Radek, koszulki powinny mieć nadruk z przodu i powinny być jak najbardziej noszone przez kobiety ;D

marek
Portret użytkownika marek

Cześć Robert !

Sprawa wygląda następująco:
większość naszych pomysłów grafiki jest taka, że naturalnym układem rysunku jest układ poziomy. Taki układ pasuje do koszulki i do bannera i tu faktycznie nie można dać za dużo tekstu. Myślę, że na koszulce można dodać tylko napis "demokracja bezpośrednia.pl" w dwóch lub trzech liniach (składnik ".pl" na dole). Teraz, jak chodzę po ulicy, przyglądam się ludziom, którzy mają nadruki na koszulkach i patrzę, jak czytelne są napisy o
różnej wielkości.
Natomiast jeżeli chodzi o plakat i ulotkę, to zdecydowana większość plakatów i ulotek ma układ pionowy i może lepiej przedstawić ludziom plakat i ulotkę w takim układzie, do którego są przyzwyczajeni. Wtedy zostaje nam nadmiar miejsca, które trzeba "zagospodarować".
Co do vlepki, to nie wiem, czy lepszy jest układ poziomy czy
pionowy.

Druga sprawa to wkomponowanie adresu naszej strony w grafikę.
Poruszyłeś bardzo istotną kwestię. Myślę nad tym od kilku tygodni i wnioski są takie:
wkomponowanie tekstu w grafikę, to faktycznie bardzo atrakcyjna i
przyciągająca uwagę forma, ale napis "demokracja bezpośrednia.pl"
rzeczywiście jest długi i przy pionowym układzie plakatu, takie
zwykłe wkomponowanie - w jednej linii, powoduje, że z większej
odległości napis jest mniej czytelny, mniej rzuca się w oczy.
Żeby wkomponować napis bez zmniejszenia czytelności, trzeba by
wymyślić grafikę specjalnie pod tym kątem.
Zrobimy dwie wersje - napis wkomponowany i napis oddzielnie i po obejrzeniu zdecydujemy, która jest lepsza.
Jest zrobiona jedna przymiarka do wkomponowania napisu, wkrótce
będzie można ją zobaczyć.

W trzeciej kwestii: dla mnie najbardziej czytelny jest napis
"Demokracja Bezpośrednia.PL". A może "demokracja-bezpośrednia.PL" ?

Na razie !

PS. To bardzo dobrze jak się z grafikiem rozmawia o takich sprawach, bo to go mobilizuje do pracy. Podrzuciłeś dobry pomysł,
żeby końcówka .PL była pisana dużymi literami.

Robert Fiałek
Portret użytkownika Robert Fiałek

Nie wiem czy ta grafika się do czegoś nadaje ale przyszło mi do głowy więc umieszczam:

     
marek
Portret użytkownika marek

A ten lewy obrazek to nie jest "do góry nogami" ?

Robert Fiałek
Portret użytkownika Robert Fiałek

Damn! To to mi nie pasowało... :)
Rozumiem, że nie wprowadzamy na razie demokracji bezpośredniej w Indonezji... Poprawione.

marek
Portret użytkownika marek

Mam nowy pomysł na grafikę:
Napis „demokracja bezpośrednia.PL” w trzech liniach a po obu stronach składnika .PL dłonie głosujące na tak. Dłonie mogą być też poniżej składnika .PL.

Robert Fiałek
Portret użytkownika Robert Fiałek

www
.
demokracja
BEZPOSREDNIA
.
pl

yoovan
Portret użytkownika yoovan

Mam trochę dziwne poczucie humoru, ale:
Weź polityków za mordę!
Smycz dla premiera.
Wyrzućmy z roboty (nazwisko).

Ja tylko tak. Punkowało się kiedyś, ale przekaz zrozumiały.
A takie: "Tylko BEZPOŚREDNIE decyzje w wiążących referendach mogą coś zmienić!" to sorki, ale u nas na wiosce to jest szum informacyjny.
Jeśli zbyt hardcorowo to mówcie.

Jan Wiem
Portret użytkownika Jan Wiem

to top a back to np: logo db jakieś nowe :P i adresik

Jan Wiem
Portret użytkownika Jan Wiem

oj nie podoba mi się że nie moge edytować postów, to link do zdjątka:

http://www.hot.jpg.pl/zdjecie/153492/pgt/100/Demokracja_Bezposrednia_pro...