Spotkanie w Gdańsku

Spotkanie w Gdańsku

Protokół spotkania w dniu 23 lipca 2011 r. w Gdańsku

1. Osoby Stowarzyszenia: Zdzisław Gromada, Romuald Chutkowski
2. Zaproszeni: dr.Piotr Uziębło - pracownik naukowy /konstytucjonalista /Uniwersytet Gdański
3. Miejsce spotkania : Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe Dom Technika NOT w Gdańsku ul.Rajska 6
4. Tematyka spotkania:

- udział autorytetów naukowych z dziedzin takich jak: socjologia,psychologia, celem podnoszenia świadomości społecznej w zaangażowanie się Polaków w budowanie społeczeństwa obywatelskiego,
- jak pokonać trudności legislacyjne w inicjatywie ustawodawczej,
- współpraca lokalna z samorządami, radnymi,
- współpraca z organizacjami pozarządowymi na szczeblu lokalnym/środowiskowym,
- edukacja młodego pokolenia w zakresie demokracji bezpośredniej,
- zorganizowanie konferencji o korzyściach demokracji bezpośredniej w Sejmie RP.

5. Ustalenia
dr Uziębło - specjalista w problematyce demokracji bezpośredniej przedstawi w formie 10 punktów główne tezy do programowego działania dla stowarzyszenia, ponadto wskaże regionalne/pomorskie organizacje pozarządowe, które jako najbardziej aktywne w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego, czego dowodzą ich sukcesy na gruncie samorządów takich miast jak Gdynia, Sopot, Gdańsk z pewnością będą podporą dla SWD.

Romuald Chutkowski, Gdańsk

Super!
Czekam na owoce (pkt 5.)

na kiedy planowalibyście takie spotkanie?

su27
Portret użytkownika su27

Żałuję, że mnie nie było ale córka zadecydowała, że jestem potrzebny gdzieś indziej :)

Praca IT w Irlandii