Czy nasze stowarzyszenie powinno współpracować i wspierać Partię Demokracja Bezpośrednia?

Portret użytkownika Robert Fiałek
  • Aktualna data: śr., 2023-01-25 06:58
  • Data otwarcia: pt., 2012-09-14 01:43
  • Data zamknięcia: pt., 2012-09-28 11:43
7 z 2 uprawnionych do głosowania oddało głos.
Tak
71% (5 głosów)
Nie
29% (2 głosów)

Głosowanie zakończone.

Odpowiedzi

Portret użytkownika Przemek Ristok

Już kilka lat temu prosiłem o

Już kilka lat temu prosiłem o wypisanie mnie z sDB i z dyskusji tutaj. Wciąż dostaję spam na skrzynkę. Proszę ponownie o usunięcie mojego emaila z wszelkich baz danych sDB. dziękuję.

Portret użytkownika Robert Fiałek

Zrobione

Zrobione

Portret użytkownika Robert Fiałek

Co ja mam odpowiadać jak

Co ja mam odpowiadać jak ludzie pytają dlaczego nie współpracujemy z partią?

Portret użytkownika Renek

Prawdę!

 

I że przez XXL lat trwało powyższe głosowanie, a teraz nie wiemy od czego zacząć, oraz że  w międzyczasie partia "zapomniała" o SDB i robi swoje.

Portret użytkownika Robert Fiałek

Na razie się powstrzymywałem

Na razie się powstrzymywałem przed mówieniem prawdy. Skoro jestem w zarządzie a większość stwierdziła, że - co najmniej nie chcemy przeszkadzać partii - to czułem się w obowiązku nie nagłaśniać publicznie sposobu działania partii.
Nie chcę sprzeciwiać się woli większości.

Portret użytkownika Renek

No i dobrze, a

teraz nic nie stoi na przeszkodzie, by nie robić jakichs uników.

Jest decyzja, i jak się nadarzy okazja, można wsprzeć to czy owo, wg uznania członków.

 

Portret użytkownika Robert Fiałek

Poniżej wklejam odpowiedź Zen'a

Problem już od dawna "wałkowany " polega na tym że do ideii DB podwiązywane są różne inne propozycje.Uważam że tego czynić nie wolno.

Wielu już próbowało to uczynić wcześniej (z różną argumentacją), gdy się nie udawało, obrażali się na stow. i szukali szczęścia gdzie indziej .

Jest jeden ze wskaźników pozwalających oceniać rzeczywiste cele jednostki,grupy.
Idee DB może szerzyć dowolna grupa,jednostka, jednakże nadużyciem jest jej wykorzystywanie do innych niż DB celów.

Np. powołania partii.
Partii która (ze swej istoty) ma zapewnić reprezentantom(przedstawicielom,,przywódcom) udział w sprawowaniu władzy.Władzy sprawowanej nie bezpośrednio lecz przez pośredników.

Jest to tak oczywista sprzeczność z ideą DB że jestem zażenowany poziomem dyskusji.

W mojej optyce każdy kto w jakikolwiek sposób używa DB do wzmocnienia "kultury przedstawicieli " jest łże-zwolennikiem DB.

Pzdr. Zen

Portret użytkownika Robert Fiałek

I odpowiedź Waclawa

I odpowiedź Waclawa Timoszyka:

"Prawie sie ostatnio nie odzywam, bo to podczepianie mnie juz znuzylo. Prawie nie widze zwolennikow DB. Jestem wiec zbudowany, ze ktos mysli podobnie."

"Partia DB podczepila pod swoj program tyle postulatwo nei majacych nic wspolengo z DB, ze az przykro. Argumentuja, ze to zwieksza ilosc zwolennikow. Przyklad: likwidacja powiatow"

Portret użytkownika Atraktor

Moje refleksje po przeczytaniu odpowiedzi Zen'a

● Faktycznie... SDB nie próbowała zakładać komitetów wyborczych, w celu wprowadzenia do Sejmu bezpartyjnych posłów. A taka możliwość istnieje - zgodnie z Kodeksem wyborczym:
  (Dz.U. 2011 nr 21 poz. 112) Art. 84. § 2. W wyborach do Sejmu i do Senatu oraz w wyborach do Parlamentu Europejskiego w Rzeczypospolitej Polskiej komitety wyborcze mogą być tworzone przez partie polityczne i koalicje partii politycznych oraz  → przez wyborców.
Również nie zainteresowała członków SDB  koncepcja Systemu Deliberacyjno-Decyzyjnego (SDD). A przecież upowszechnienie tego narzędzia może zmienić w społeczeństwie partyjne nastawienie, wynikające z przyjętego modelu centralnego zarządzania.
● Gdy jeszcze nie istniała pDB... próbowałem w SDB zachęcać do zakładania sieci Modułów (określonych w programie pDB jako Centra Dialogu Społecznego). CDS - powstawałyby stopniowo jako filie Stowarzyszenia w wybranych gminach. Każde CDS byłoby formą e-biura obsługującego lokalną społeczność (do15 tys. mieszkańców). Wstępny okres (rok działalności) pracy biura finansowałoby Stowarzyszenie. Po tym okresie Stowarzyszenie przekazałoby utrzymanie biura obsługiwanym mieszkańcom.
Do kompetencji CDS powinno należeć - przetwarzanie zewnętrznej informacji (w interesie danej społeczności). Wielokanałowy strumień zbieranych informacji: massmedia (opinie, wywiady środowiskowe, wnioski obywateli), po wstępnej obróbce (wyłonieniu elementów prawdziwych i istotnych), trafiałby do archiwum, w którym podlegałby dalszej esencjalizacji. Tak powstałaby informacja użyteczna, ujęta w możliwie skondensowane ramy wielostopniowych raportów dla pozostałych CDS-ów.
Rozwój sieci CDS (w wyniku społecznej akceptacji) prowadziłby do ustroju, w którym decydującą rolę odgrywałyby: sposób obiegu i rodzaj tworzonej informacji - czyli rosnąca skala społecznej świadomości. Obecny trend atomizacji społeczeństwa (efekt celowej organizacji państwa, dostosowanej do potrzeb wąskiej elity) mogłoby zastąpić - odradzanie się społecznej zdolności do tworzenia naturalnych wspólnot.
Jednak nikogo nie zainteresował opis tego przedsięwzięcia. Gdy powstała pDB... miałem nadzieję, że tutaj pomysł wzbudzi zainteresowanie. Cóż, aktualnie wszystko ograniczyło się do postulatu zawartego  w "Turkusowej (R)ewolucji".

● Wybranie partyjnej strategii jest spójne z założeniem ewolucyjnej polityki. Ale pod warunkiem zbudowania koalicji likwidującej koncentrację władzy w tradycyjnych organach. Dlatego nie mogę zrozumieć zwolenników rozwiązań siłowych, zakładających, że (w ramach takiej strategii) władza (również skoncentrowana) fazie walki, zostanie rozproszona w chwili zwycięstwa. Innym, pozbawionym sensu założeniem jest przekonanie, że Sejm ulegnie samoistnej modyfikacji, w oparciu o działania jego obecnych funkcjonariuszy.
Z wymienionych powodów konieczne jest skonstruowanie narzędzia - w postaci Systemu Deliberacyjno-Decyzyjnego  i zachęcenie różnych organizacji - do zakładania CDS-ów. To jest czytelna koncepcja reorganizacji struktury całego państwa czyli struktury pozbawionej gry stacjonarnych elit. Bo ich miejsce muszą zająć tzw. płynne autorytety.
● Płynne... ponieważ w przyszłości o ich obecności w aparacie będzie decydować procedura - Recall. I między innymi, z tego powodu, nowi posłowie,  w czasie kadencji, powinni być kontrolowani (przez własne organizacje) aż do chwili wprowadzenia zmienionej Konstytucji, wykluczającej nietykalne przedstawicielstwo i partyjną władzę. A może ich do tego skłonić mój pomysł - "smyczy dla posła".

 

Jerzy Wojnar

Portret użytkownika Renek

pół DB

Zupełnie nie rozumiem przeciwników partii.

Czy w Szwajcarii nie ma partii, nie ma rządu, nie ma wyborów polityków, nie tego wszystkiego co mają inne, nie półDBowskie państwa?

Jest dokładnie to wszystko co wszędzie indzie  PLUS oczywiście mechanizm społecznej kontry, społecznego "sprawdzam".

Przecież SDB walczy (jakoby) o pół Demorkację Bezpośrednią, a nie rozmyty system walnego huuuura zbierającego się wszędzie gdzie się da na placach, skwerach, w halach sportowych, stadionach by wałkować swoje dyskusje i przeprowadzać potem wybory, by wyłonić decyzję.

Czy SDB już kompletnie oderwało się od rzeczywistości i żyje nie sprecyzowaną kontrą do wszystkiego co nie jest SDB?

Istniejemy w rzeczywistości, w której droga do rządzenia państwami odbywa się zasadniczo poprzez system partyjny, grupujący ludzi o zbliżonych poglądach - i to nie jest dziwne, to jest naturalne.

Udało się Szwajcarom zapanować na tym i zbudować na tym sprawny, przejrzysty, samokontrolujący się system... Nie zrobili żadnej rewolucji w systemie sprawowania władzy - wybierają PRZEDSTAWICIELI, ale nie urwają się oni ze społecznej smyczy. (chyba, że mam mylny obraz)

Jest wynik głosowania, ale jestem pewien, że nic sie nie wydarzy - i może to lepiej żeby SDB nie mieszała się w obszar, gdzie nie ma żadnego planu.

Od dłłuższego czasu nie wiem czego chce SDB poza boczeniem się na rzeczywistość partyjno-sejmowo-cośtam-cośtam. Nie widzę żadnej praktycznej propozycji, poza okrzykami "władza dla społeczeństwa".. itp

Nie wiem dokąd zmierzasz SDB.  Utopić się w utopii?

Portret użytkownika Atraktor

Twórzmy siłę - ponad podziałami

Konrad Daniel, autor PodziemnejTV wystąpił, kolejny już raz, ze świetnym pomysłem połączenia sił antysystemowych. Oto fragment jego wypowiedzi:
»Proszę państwa, przede wszystkim pojawiła się szansa na to, że inicjatywa zjednoczenia: ludzi, nas, społeczeństwa, wobec absurdów i patologii tego systemu - w jakim przyszło nam żyć; żeby inicjatywa połączenia sił przeciwko obecnej klasie politycznej, tak na prawdę, o której mówię od dawna na moim kanale, wyszła poza ten kanał - przy okazji kampanii prezydenckiej. Nie była to dla mnie łatwa decyzja. Proszę mi wierzyć, że ona trochę wywraca do góry nogami moje osobiste życie, moje osobiste plany - to po pierwsze, po drugie - może się okazać, że ona będzie dla  mnie osobiście niekorzystna. Natomiast, uznałem proszę państwa, że gdybym odrzucił tą szansę, która się pojawiła, to by znaczyło, że to co robimy do tej pory - poszło na marne, tak na prawdę.        
Dlatego, że mam nadzieję, że państwo już się zorientowaliście, że moim celem nie jest gadanie o tym - jak jest źle, żeby sobie tylko pogadać w internecie, tylko moim celem jest dotarcie z przekazem do moich rodaków z propozycją: jak możemy zmienić tą patologiczną i patową sytuację polityczną w naszym kraju, jak możemy odsunąć obecną klasę polityczną, od wpływu na nasze życie. To jest moim celem, żeby takie rozwiązanie zaproponować... 
(...)
rozwiązanie polegające na obejściu zasad tego patologicznego systemu. Będę starał się wykorzystać to - żeby spotkać również innych kandydatów i przekonać ich wszystkich do tego, żeby połączyli siły i w wyborach już na pewno jesiennych, parlamentarnych, nie startowali ze swoich list partyjnych (bo to do niczego nie prowadzi), tylko wszyscy żeby wystartowali z jednej wspólnej listy społecznej. Bo to jest jedyny sposób na to, żeby obejść zasady tego partyjnego systemu wyborczego.

Wiele razy państwo słyszeliście, jak w swoich nagraniach apelowałem... mogłem tylko tak to robić, do różnych środowisk, do różnych liderów tych środowisk, do kandydatów anty-systemowych w tych wyborach prezydenckich, o zrozumienie konieczności połączenia sił przeciwko temu choremu systemowi. Teraz czas, proszę państwa, spojrzeć ludziom w oczy i osobiście do tego przekonać«.

https://www.youtube.com/watch?v=XB-81N8skCI

Jerzy Wojnar

Jestem nowy, i w ogóle

Jestem nowy, i w ogóle dopiero się zapoznaje z tym zjawiskiem jakim jest demokracja bezpośrednia, ale się staram ;). Znam partię DB, ale dopiero na tym forum dowiedziałem się paru nieprzyjemych rzeczy. Bardzo szkoda, że środowisko DB się mniej lub bardziej poróżniło. Generalnie partia DB wygląda dość słabo. Moim zdaniem też skoro zaczyna się zabawę w partię, to sama idea DB to jednak za mało (oraz reszta tego co oferuje program partii DB). Ludzie w Polsce chyba lubią jak dostają coś gotowego na tacy. Widzą parię A i od razu widac że to np. liberałowie, fani związków homo i potężnego socjalu dla wszystkich, a z kolei partia B to wspaniały przykład wiary w Boga, tradycji, chrześcijańskiej obyczajowości i rodziny. Co widać z okolei po partii DB? Prawie nic. Nie mówię oczywiście żeby powołać  taką partię, gdzie odrazu wszyscy zdecudują o jakiś wartościach, ideologiach itp takiego kalibru jak tradycyjne partie. Bardziej coś uniwersalnego dla wszystkich, jak edukacja na rzecz świadomej i odpowiedzialnej demokracji, wolność każdego obywatela, poszanowanie każdego i przyrody, wolnosc religijna z poszanowaniem każdego wyznania i inne różne sprawy. Chodzi mi o to, że taka partia nie powinna oferować tylko samego narzędzia jakim właściwie tylko jest DB.

Portret użytkownika Atraktor

Zaczynamy od tworzenia narzędzi

Bez tego narzędzia (czyli referendum obligatoryjnego) nie zaistnieje zjawisko BEZPOŚREDNIOŚCI w decydowaniu o rozwoju państwa. Z tego właśnie powodu partia DB zawarła w idei ten postulat, jak również - procedurę RECALL, umożliwiającą szybkie odbieranie władzy państwowym funkcjonariuszom. Takie systemowe rozwiązania (deliberacyjne przetwarzanie informacji i sprzężenia zwrotne) zmienią obecną, pionową strukturę państwa,  w nowy, sieciowy wzorzec. Oczywiście ten proces wymaga modyfikacji mentalności statystycznego obywatela, obecnie zawierającej stereotypy epok skoncentrowanej władzy.  Pierwsze trendy w tym kierunku zaczęły się w Polsce rozwijać 2008 roku i jeśli tej tendencji nie wyzerują jakieś ekstremalne zdarzenia, to dla większości Polaków stanie się jasne: że z art. 4, pkt. 2,  Konstytucji III RP - trzeba usunąć spójnik "LUB".

Jerzy Wojnar

Portret użytkownika Robert Fiałek

Powoływanie i odwoływanie

Powoływanie i odwoływanie przedstawicieli to elementy demokracji PRZEDSTAWICIELSKIEJ. Recall jest potrzebny partii tylko po to żeby zyskać popularność na fali emocji.
W demokracji bezpośredniej przedstawicieli odwołuje się tak:

http://www.wykop.pl/link/2082560/prezydent-zawiercia-zatrzymany-pod-zarz...

Polityka to przymus kłamania i zakaz przyznania się do błędu. Moim zdaniem - nie po drodze nam.

Portret użytkownika Robert Fiałek

Co chcesz dalej robić?

Co chcesz dalej robić?

Portret użytkownika Robert Fiałek

Google trends

W związku z wyborami do parlamentu europejskiego pojawiło się więcej informacji na temat hasła "demokracja bezpośrednia":

http://www.google.com/trends/explore#q=parlament%20europejski%2C%20parti...

 

Największym składnikiem tej popularności jest samo hasło "demokracja bezpośrednia":

http://www.google.com/trends/explore#q=partia%20libertaria%C5%84ska%2C%2...

 

Pozostałe składniki, które sprawdziłem miały następujące wagi:
- partia libertariańska: 34
- partia piratów: 33
- partia demokracja bezpośrednia: 21
 

Wyniki dla poszególnych miast dla hasła "demokracja bezpośrednia":
Krakow 100
Warsaw 87
Poznan 73
Wroclaw 72
Katowice 68

Portret użytkownika Robert Fiałek

To się mówi o partii db:

Portret użytkownika Robert Fiałek

P.T. powedział w przypadkowej

P.T. powedział w przypadkowej rozmowie, że osoby, które próbowały przejąć stowarzyszenie nie były w tamtym czasie przekonane do idei demokracji bezpośredniej.

Portret użytkownika Robert Fiałek

Albo zapytam inaczej. Czy

Albo zapytam inaczej. Czy któraś z osób, która głosowała za współpracą z partią mogłaby zająć się moderacją grupy stowarzyszenia na FB?

Renek, Jerzy - jesteście teraz również członkami parti - to wymażona rola dla was.

Pozostali głosujący ZA - skoro tak lubicie partię to na pewno miło wam będzie widywać ich codzinnie.

Kto się podejmie zadania?
Mam naprawdę dość tamtego towarzystwa. Poproszę o wsparcie.

Portret użytkownika Janusz Lewandowski

Nie głosowałem, bo jeszcze

Nie głosowałem, bo jeszcze nie mogłem. Natomiast jako że teraz jestem członkiem - oczywiście chętnie zajmę się moderacją :)

Portret użytkownika Robert Fiałek

O i bardzo dobrze. Członek

O i bardzo dobrze. Członek partii Demokracja Bezpośrednia będzie administrował naszą grupą na FaceBooku. Zapewne o to chodziło tym, którzy w tym głosowaniu opowiedzieli się za współpracą z partią.
Ci którzy zdecydowali się na przyjęcie członka partii do stowarzyszenia też będą zadowoleni.
Tak więc od jutra nadaję uprawnienia administratora naszej grupy na FB Januszowi Lewandowskiemu.

Portret użytkownika Robert Fiałek

Czy ktoś zmienił zdanie w

Czy ktoś zmienił zdanie w sprawie partii?
Chciałbym żebyśmy zagłosowali ponownie.
Bardzo mi przeszkadza, że partia reklamuje się naszych stronach na FB.

Portret użytkownika Robert Fiałek

Kolejna "pomyłka"

Na pozycji 32 załączonego zestawienia widnieje Stowarzyszenie "Demokracja Bezpośrednia" reprezentowane przez Krzysztofa Szewczyka. Tyle tylko, że Krzysztof Szewczyk nie jest naszym członkiem. W dalszej rozmowie Paulia Testorowa Szewczuk potwierdziła, że jest to osoba z partii DB.
Wydaje mi się, że nie uprawnione reprezentowanie orgniazacji, która ma zapisane w statucie i KRS'ie organy, które ją reprezentują jest przestępstwem.
Na tą chwilę nie ma żadnego wyjaśnienia ze strony partii.

Portret użytkownika Atraktor

Pomyłka ze strony organizatorów

Na tym spotkaniu Krzysztof Szewczyk reprezentował - "Ruch Społeczny Demokracja Bezpośrednia". Niestety RSDB ciągle czeka na rejestrację (drugi Sąd Okręgowy rozpatruje sprawę już 5 miesięcy).

Jerzy Wojnar

Portret użytkownika Robert Fiałek

Dziś podczas rozmowy z

Dziś podczas rozmowy z ministrem Dziekońskim zostałem zapytany czy w naszym stowarzyszeniu nawala komunikacja bo osoba od nas będzie uczestniczyła w spotkaniu. Tą osobą okazał się być Domink Hernik (http://goo.gl/1uuIrH).
Oficjalne wyjaśnienie partii jest takie, że Waldemar Fydrych tak przedstawił Hernika w ministerstwie. Moim zdaniem, nie ma się co dziwić tej pomyłce, ponieważ partia zawsze pomija słowo "partia" przed nazwą. Niestety ta pomyłka ma dwie konsekwencje:
- stowarzyszenie nie zostało zaproszone na spotkanie w bardzo ważnej dla nas sprawie
- zostaliśmy mylnie powiązani z osobą z partii (http://goo.gl/eU6l3U)

Portret użytkownika Robert Fiałek

Waldemar Fydrych przeprasza

Waldemar Fydrych przeprasza nas za szczerą pomyłkę.

Portret użytkownika Robert Fiałek

Wiceprzewodniczący partii -

Wiceprzewodniczący partii - Andrzej Fatyga - potwierdził w rozmowie telefonicznej, że atak na stowarzyszenie odbył się za zgodą Adama Kotuchy.

Portret użytkownika Renek

może szkoda

 

Może szkoda, że tak się nie stało, nawet.

Portret użytkownika Robert Fiałek

Dlaczego szkoda?

Dlaczego szkoda?

Portret użytkownika Renek

Co nam zrobili?

 

Co nam zrobili?

 

Portret użytkownika Robert Fiałek

Obroniliśmy się. Zmusili nas

Obroniliśmy się. Zmusili nas tylko do zmiany statutu - teraz przyjmowanie nowych członków jest o wiele trudniejsze.
Gdyby im się udało wykorzystaliby nas do zdobywania pieniędzy i działalności politycznej. Zapewne na koniec stałoby się z nami to co z www.rdao.pl - to jest stowarzyszenie, które przejęli wcześniej. Zachęcam do sprawdzenia co się dzieje z tym tym stowarzyszeniem.

Renek, czy twoim zdaniem, jeśli chce się osiągnąć szlachetny cel polityczny  (demokrację bezpośrednią) to użycie podstępu i kłamstwa jest dopuszalne?

Portret użytkownika Hania

Robercie, możesz odcyfrowawać

Robercie, możesz odcyfrowawać skrót rdao - błąd strony, google nie znalazło skrótu?
Ogólnie jestem zawsze za szukaniem porozumienia, ale faktycznie bez silnego kregosłupa moralnego łatwo na fali ambicji przestać zważać na metodę osiągania celu, a to jest początek końca. Najlepiej pokaże czas - czy pDB zwróci się o pomoc merytoryczną, czy tylko będą chcieli dodać jeszcze jadną nazwę organizacji do swojego ogródka.

Portret użytkownika Robert Fiałek

Ruch Demokratyczny Akcja

Ruch Demokratyczny Akcja Obywatelska.
A to, że nie możesz znaleźć strony pokazuje właśnie co by się stało z nami gdyby nas przejęli.
Hania, oni zanim jeszcze cokolwiek zrobili, umówili się w kilka osób, że będą razem głosowali w ten sam sposób. Tak więc to nie władza ich korumpuje - oni po prostu są zwykłymi perfidnymi politykami, którzy nie cofną się przed niczym żeby dorwać się do władzy.

Portret użytkownika Robert Fiałek

Partia zaczyna psuć nam

Partia zaczyna psuć nam opinię. Zobaczcie zdjęcie. Upewniłem się, że to chodzi o osoby z partii. Oni uparcie pomijają słowo "partia" kiedy tylko się da. W tej sposób pytanie "Czy popierasz DB?" staje się pytaniem "Czy popierasz PARTIĘ DB?".

Osoba, która zmieściła ten obrazke powiedziała:

"Dodam też, że dzisiaj miałem dyskusję z przedstawicielami DB na fejsbuku i powiem tak: tak skrajnych kretynów dawno nie miałem okazji poznać."

Wydaje mi się, że my nie wywoływaliśmy w nikim aż tak skrajnych emocji.

Portret użytkownika Hania

Odwrotnie

Robercie, przecież to są słowa "mowy nienawiści", bicie piany.
Na fejsbuku pDB wypowiadają się też osoby nie będace w tej partii, a fotka jest śmieszna (lepsze krowy, niż barany :)

Portret użytkownika Renek

czy popierasz Dem Bezp

Czy popierasz Demokrację Bezpośrednią?

Czy oznacza to poparcie SDB?

- także nie,. a może własnie także tak.

 

Jedna z dróg.

 

Czuję się zażenowany, że coś jest tu do tłumaczenia.

Portret użytkownika Robert Fiałek

Partia zaczyna uczyć dzieci

Partia zaczyna uczyć dzieci czym jest DB (drugi komentarz):

http://zadane.pl/zadanie/4987455
 

Portret użytkownika Robert Fiałek

Paweł Tanajno - inicjator

Paweł Tanajno - inicjator próby przejęcia naszego stowarzyszenia - jest nadal członkiem partii.

http://www.polskieradio.pl/9/302/Artykul/830784,Straz-miejska-to-absolut...

Walczyłem z nim żeby uratować stowarzyszenie. Nie podoba mi się, że macie mój wysiłek gdzieś.

Portret użytkownika Piotr B.

Walczyłem z nim żeby uratować stowarzyszenie. Nie podoba mi się.

Robert

Absolutnie trzeba docenić Twój wysiłek :)

Bezsprzecznie jesteś niepisanym ''Ojcem'' PDB , dzięki Tobie te osoby założyły PDB i jak widać działają dalej na innym polu choć w tym samym celu , na tą chwilę stanowią już na tyle poważny organizm że nie interesuje ich jakiekolwiek przejęcie SDB wiec ten temat można odłożyć raczej na półkę .

Poza tym nawet pomysł RSDB który padł na ostatnim walnym chyba także nie jest PDB po drodze więc stwierdzenie że PDB jest niezależnym ciałem i nie chcącym się wiązać z innymi strukturami choćby Stowarzyszenia DB jest na miejscu ,

Wg. mnie trzeba docenić PDB za to co robią a osobiste animozje do pewnych osób trzeba odsunąć na bok . PDB składa się pewnie z różnych osób i nie można ich postrzegać przez pryzmat dawnych działań byłch członków SDB

Portret użytkownika Robert Fiałek

Czy mógłbyś powiedzieć coś

Czy mógłbyś powiedzieć coś więcej? W jaki sposób ja pomogłem założyć partię?

Portret użytkownika Robert Fiałek

Pod rozwagę: Demokracja

Portret użytkownika JAtoTY

 Życzenia w 2013roku  Mam

 Życzenia w 2013roku  Mam nadzieję ze  w 2013roku partie wodzowskie  pójdą  w niebyt  !  Powstanie   jedno  stowarzyszenie   Demokracja Bezpośrednia ; tworzenia dobrobytu  każdemu  Polakowi , przez naprawę usprawnienie  wszystkich dziedzin gospodarki . Powodzenia , sił i wytrwałości . Ja  , zapisałem te życzenia oczekuję  spełnienia ,  mam wiarę :)

Portret użytkownika JAtoTY

Ja i Ty tworzymy MY

 Warto to ustanowić, prawem . To hasło  przewodnie ; Demokracja Bezpośrednia Ja i Ty tworzymy MY .

Portret użytkownika Renek

ładne!

ładne!

Portret użytkownika Robert Fiałek

Jesteśmy partią.

Portret użytkownika JAtoTY

Partie wyszły z użytku ,nieprzydatne.

 Partie skupiają się na wodziu słuchając wodza i przestrzegająć dyscypliny partyjnej, co wódz postanowi . Dlatego zaprzestać partii wodzowskiej ,to przeżytek czasów minonych . Postawić na stowarzyszenia i  społeczności gdzie każdy ma równe  prawo głosu  .Wypowiedzenia się  samemu,  w temacie.A  większość decyduje , co jest dobre i służy   większości .