Czy jesteś za przekazaniem funkcji administratora grupy sDB na Facebooku Januszowi Lewandowskiemu?

Portret użytkownika Janusz Lewandowski

Zgodnie z sugestią Roberta w http://demokracjabezposrednia.pl/node/1876 rozpoczynam głosowanie.

Robert permanentnie ignoruje wynik głosowania dot. współpracy z pDB ( http://demokracjabezposrednia.pl/node/1876 ) - i prowadzi swoją prywatną wojenkę, atakując pDB i jej członków, tolerując i wspierając obrażanie ich na grupie stowarzyszenia, a teraz do tego jeszcze odbiera im możliwość obrony w przyszłości - blokując im dostęp do grupy.

Co więcej, blokuje również dostęp niektórym członkom sDB, co może być nawet naruszeniem prawa - bo wszyscy członkowie stowarzyszenia powinni mieć równe prawa.

Uważam, że czas skończyć tą "wojnę", bo nikomu ona nie wychodzi na dobre, dzieląc niepotrzebnie środowisko. Jeśli Robert nie jest w stanie się uspokoić, i pogodzić z tym, że pDB też ma prawo do istnienia - to trudno, powinien ustąpić z funkcji moderatora grupy.

  • Aktualna data: czw., 2023-12-14 19:08
  • Data otwarcia: ndz., 2013-10-20 19:00
  • Data zamknięcia: ndz., 2013-10-27 19:00
13 z 2 uprawnionych do głosowania oddało głos.
Nie, jestem przeciw przekazaniu jej Januszowi
69% (9 głosów)
Tak, jestem za przekazaniem jej Januszowi
31% (4 głosów)

Głosowanie zakończone.

Odpowiedzi

Portret użytkownika Przemek Ristok

Robert dopełniłeś swojej kompromitacji.

Robert dopełniłeś swojej kompromitacji. Poddałeś się i publicznie oświadczyłeś, że beszczelnie łamiesz podstawowe zasady równości.

Zatopiłeś sDB. Nie ma już sDB. Skompromitowałeś siebie i organizację.

Niniejszym rezygnuję z członkostwa w sDB. Mam nadzieję, że moje oświadczenie o rezygnacji wystarczy by mnie usunąć z listy członków.

Jeśli nie, to co mam zrobić aby skutecznie przestać być członkiem sDB?

pozdrawiam

przemek ristok

 

Portret użytkownika su27

Podstawowe zasady równości to

Podstawowe zasady równości to były w komuniźmie. Komuś się chyba stowarzyszenia pomyliły.

____________________________________

Praca IT w Irlandii

Portret użytkownika radsz

Witam, Rezygnacja w tej

Witam,

Rezygnacja w tej formie pewnie wystarczy. Ogolnie chyba jestes pierwszym czlonkiem, ktory postanowil zrezygnowac odkad jestem w stowarzyszeniu, wiec nie jest to procedura o ktorej duzo wiem.

Propozycja regulaminu grupy na FB i praw jej administratora wlasnie zostala ustalona. Wczesniej takiego regulaminu nie bylo i administrator FB (Robert) mial pelne prawo robic to na co mu FB pozwalal. Trudno tu mowic o kompromitacji skoro administrator korzystal z swoich praw.

SDB ciagle jest. Konflikty zawsze beda i dopoty sie je rozwiazuje dopoty jest dobrze.

pozdrowienia,
Radek

Portret użytkownika Robert Fiałek

Zablokowałem osoby, które

Zablokowałem osoby, które uniemożliwiały dzielenie się wiedzą na temat demokracji bezpośredniej. Na grupie FB doszło do tego, że byłem jedyną osobą, która przekonywała, że warto walczyć o demokrację bezpośrednią bo przedstawicielska wyczerpała już swoje możliwości i nie warto pokładać w niej nadziei.

Proszę o głosowanie na NIE bo w przeciwnym wypadku nie będę w stanie przebić się na naszej grupie FB z nową wiedzą. Zablokowane osoby aktywnie forsowały stonowisko według którego odwołanie przedstawiciela jest ważniejsze niż referendum tematyczne. Przekonanie ludzi, że jest odwrotnie jest samo w sobie bardzo trudnym zadaniem - od członków stowarzyszenia oczekiwałem co najmniej minimalnego wsparcia. Tymczasem nie otrzymałem żadnego a zamiast tego członkowie stowarzyszenia forsuję stanowisko partii politycznej.

Nie da się promować demokracji bezpośredniej w takich warunkach. Dlatego musiałem wykonać tak radykalny ruch.

Portret użytkownika Janusz Lewandowski

Ciężko się spodziewać, że

Ciężko się spodziewać, że członkowie sDB będą Cię wspierać w czymś, z czym się nie zgadzają - czego wyraz dali np. tutaj: http://demokracjabezposrednia.pl/node/1836

Przy czym - nigdy nie twierdziliśmy że recall jest ważniejszy od referendów tematycznych. Nie wkładaj nam w usta rzeczy, których nie mowiliśmy.

Portret użytkownika Robert Fiałek

Głosowanie trwa do niedzieli

Głosowanie trwa do niedzieli 27go października.

Osobiscie jestem nieufna

Osobiscie jestem nieufna wobec osób które mają polityczne ambicje i realizują je poprzez zakładane partie. Z mojego doswiadczenia 'współpracy' z takimi osobami w prowadzonej swego czasu działalnosci społecznej szybko następuje zawężenie pola, w którym jest miejsce na dyskusję, a zatem i wzmacnianie poczucia przynależnosci wszystkich zainteresowanych upowszechnianiem okreslonej idei i włączania się przez nich czynnie w działania grupy, i dochodzi do walki o 'stołek' lub przynajmniej o bycie jak najbliżej 'stołka'. Rzeczywiscie, jak ktos wczesniej zauważył, partie przyciągają więcej karierowiczów.
Mój instynkt podpowiada mi, że partie działają na zasadzie do celu na skróty, a stowarzyszenia (te mądrze prowadzone), choć dłużej 'dojrzewają', to lepsze owoce wydają...nawet się rymuje :-) 

Portret użytkownika jordan

Choć uważam głoswanie nad

Choć uważam głoswanie nad grupą fb za zupełnie niepotrzebne, ale skoro już zostało zaczęte, czuję się zmuszony do wypowiedzenia się w tej kwestii.

Administrator facebookowej grupy musi być osobą sprawdzoną, zaufaną i lojalną wobec stowarzyszenia. Niestety funkcjonalność facebooka pozwala każdemu administratorowi wyrzucić innych administratorów i przejąć kontrolę nad grupą wraz ze zlikwidowaniem jej włącznie (co byłoby zmarnotrawieniem włożonego wysiłku)

Czy Pan Lewandowski spełnia te warunki? Osobiśćie poza krótką rozmową zupełnie nie znam Pana Lewandowskiego i uważam, że nie jestem w stanie wydać takiej opinii, tym bardziej, że jak do tej pory nie mogę sobie przypomnieć ani jednego działania na rzecz stowarzyszenia. Przypominam sobie natomiast wzmiankę z ostatniej miłej dyskusji na skypie, że ze względu na działalność dla partii brakuje czasu na angażowanie się w działalność stowarzyszenia.

Przy okazji informuję, że na wczorajszym spotkaniu skypowym zostały zaproponowane kroki poprawienia sytuacji (poprawienie regulaminu dyskusji na fb). Zapewniam, że Zarząd, choć ma 100tyś ważniejszych spraw (jak chociażby walka z biurokracją sieci118) zajmuje się również tą kwestią.

Stanowczo apeluję również o zaniechanie ataków personalnych oraz o  kulturę dyskusji. Podgrzewane emocje mogą tylko zaszkodzić

Pozdrawiam serdecznie i rekomenduję wybór opcji „Nie, jestem przeciw przekazaniu jej Januszowi„
Jordan Cibura

Portret użytkownika Tengen

Z aktualnym administrowaniem

Z aktualnym administrowaniem grupy jest mocno coś nie tak. Jeśli administrowanie grupy działa poprawnie to jak wyjaśnisz zablokowanie  dostępu do grupy dla Gerard Szymborski ?  Sprawdź osobiście dlaczego został usunięty z grupy bo w przeciwnym wypadku niczego nie będziesz wiedział o aktualnym stanie administrowania grupą. Niestety na tym co wypisuje w tym temacie Robert Fiałek zupełnie nie można polegać. 

Portret użytkownika Robert Fiałek

To cały czas ta sama sytuacja

To cały czas ta sama sytuacja - nie jestem w stanie prowadzić walki jednocześnie z wrogiem zewnętrznym jak i wewnęrznym. W przygadku Gererda to szczególnie trudna sytuacja bo wiele wniósł chociażby do stanowiska grupy FB w sprawie zmian w ustawie - stanowiska przedstawionego w konsultacjach (bardzo cenna uwaga o informowaniu o referendum i kilkai nnych).
Jednak Gerard w demagogi zapędza się tak daleko, że jego stanowisko stało się odwrotnością rozsądku. Np. twierdzi, że "niezwłoczna" realizacja decyzji referednalnej jest leprzym zapisem nic "w ciągu 3 miesięcy". Neguje również całość ustawy. Miałem nadzieję, że teraz, gdy ZMP sprzeciwiło się zniesieniu progów frekwencji, przyjdzie jakieś opamiętanie. Trudno mi wyrazić żal jaki czuję z powodu szansy jak nam umyka. Tymczasem Gerard stwierdził, że ustawa i tak była zła jednocześnie zniechęcając do walki o nią - choć i tak zanosi się na to, że ją stracimy.

Wolałbym żeby takie decyzja były podejmowane kolegialnie ale w decyzjach muszą uczestniczyć osoby, które zarówno rozumieją czym jest szwajcarska demokracja półbezpośrednia jak i muszą to być osoby zaangażowane w grupę FB. 

Tymczasem to wszystko to moja wina/zasługa.

Portret użytkownika Tengen

Banujesz uczestników grupy z

Banujesz uczestników grupy z powodu niezgodności  z Twoimi poglądami zapominając zupełnie że demokracja to bardziej debata niż cenzura. Chcesz być liderem usuwającycm wszystkich o odmiennych poglądach ?  Usunięcie z grupy powinno mieć miejsce wyłącznie w sytuacji łamania zasad grupy lub netykiety.    Nie dziwi mnie już zupełnie dlaczego grupa jest tak mało aktywna skoro banowane są kolejno wszystkie najaktywniejsze osoby wspieające koncepcję demokracji bezpośredniej.  Jeśli kwestionowanie prezydenckiego projektu jest podstawą do nakładania banów to znaczy że grupa jest grupą poparcia dla prezydenckiego projektu a nie grupą poparcia dla demokracji bezpośredniej lub dyskusji na jej temat.  

Portret użytkownika Robert Fiałek

Staram się promować poglądy

Staram się promować poglądy stowarzyszenia. Jeśli ktoś stwierdza, że wie lepiej czym jest demokracja bezpośrednia a Szwajcarzy i naukowcy się mylą oraz moje wyjaśnienia nie są przyjmowane do wiadomości to może się zdażyć, że ktoś wyleci. 
Powstaje regulamin, który doprecyzuje tego typu sytuacje. Zachęcam do uczestnictwa:
https://docs.google.com/document/d/10FllCtsckS42VpqjlUI5Q3vLnuU_d4i1igCZ...

Aktywność grupy to osobny temat. Z moich obserwacji wynika, że polityka charakteryzuje jedna rzecz - aktywność. Ja staram się promować obywateli, którzy są zabiegani i nie mają zdrowia do kłutni. Stąd sama aktywność nie jest dla mnie priorytetm. Jedna akurat ten aspekt wynika jedynie z przemyśleń i doświadczenia więc ekspertyza innych osób w tej dziedzinie jest mile widziana.

W prezydenckim projekcie starły się ze sobą demokracja przedstawicielska i bezpośrednia. Kilka lat temu zająłem się bezpośrednią bo przedstawicielska nie działa. Tymczasem w tym przypadku wszyscy na grupie walczą o to żeby było więcej demokracji przedstawicielskiej (odwołań) a ja jestem jedyną osobą, która reprezentuje pogląd, że powinniśmy walczyć o demokrację bezpośrednią (referenda tematyczne).
Możesz wierzyć lub nie ale bardzo cenię ekspertyzę społeczności i każdego dyskutanta. Jednak jeśli kilka osób forsuje stanowisko partii w tej sprawie to żeby móc się wybić z poglądem, który jest mało medialny ale prawdziwy, musiałem podjąć takie kroki jakie podjąłem.

Portret użytkownika Tengen

Jakoś tak się składa że Twoje

Jakoś tak się składa że Twoje wyjaśnienia nie przekonały nikogo do poparcia prezydenckiego projektu wśród osób które zdecydowały się zagłosować w ankiecie.   Zamiast flustracji prowadzącej do rozbijania grupy powinno pojawić się otrzeźwienie i odrobina pokory.  Stwierdzenie "jeśli moje wyjaśnienia nie są przyjmowane do wiadomości to może się zdażyć, że ktoś wyleci" najlepiej dowodzi że  nie nadajesz się ani na administratora grupy ani tym bardziej na członka władz jakiegokolwiek demokratycznego stowarzyszenia. 

Portret użytkownika radsz

regulamin tworzony

Witam,

Regulamin grupy na FB jest tworzony. Osoby, ktore byly wyrzucone z fb a sa w stowarzyszeniu pomagaja stworzyc ten regulamin.

Twoje rozciaganie tematu nie ma sensu. Takimi wypowiedziami i szukaniem dziury w calym tez moglbym powiedziec ze nie nadajesz sie do ... .

pozdrowienia,
Radek

Portret użytkownika Tengen

Tworzenie nowego regulaminu

Tworzenie nowego regulaminu nic nie da bo stary wystarczał ale nie był przestrzegany przez administratora.  Po akcji banowania przeciwników prezydenckiego projektu wizerunek stowarzyszenia bliższy jest wizerunkowi przybudówki  parti rządzącej niż stowarzyszenia promującego system polityczny na wzór szwajcarskiego systemu politycznego. Sama nazwa nie wystarczy bo w Polsce było już dużo organizacji politycznych z nazwą demokracja w środku a z demokracją miały tyle wspólnego co "demokracja ludowa" w P.R.L. 

Portret użytkownika su27

Sama nazwa nie wystarczy bo w

Sama nazwa nie wystarczy bo w Polsce było już dużo organizacji politycznych z nazwą demokracja w środku

O proszę, znalazłem przyczynę zagubienia Tengena i paru innych osób.
SDB nie jest organizacją polityczną.

____________________________________

Praca IT w Irlandii

Portret użytkownika Tengen

Stowarzyszenie z definicji

Stowarzyszenie z definicji nie jest partią polityczną ale działając w kierunku zmiany systemu politycznego jak najbardziej jest organizacją polityczną i to stricte polityczną. 

Portret użytkownika radsz

Stary regulamin nie

Stary regulamin nie wystarczal. Dawal administratorowi pelne prawa wyrzucania ludzi z grupy, bo nie ograniczal prawa admina FB.

Nowy regulamin bedzie okreslal jasno kiedy mozna banowac. Dzieki temu nowemu regulaminu takie osoby jak Ty nie bede mogly mowic ze nam blizej do jakis przybudowek partii rzadzacej.

Brzydza mnie te Wasze ataki. Zrobcie cos konstruktywnego. Np. pogadaj z Piotrem na temat obecnej wersji regulaminu i przez niego sprobuj wplynac na jego ksztalt.

Nie dziwie sie ze Robert stracil cierpliwosc. Fakt popierania prezydenckiego projektu z powodu zniesienia progow frekwencji dla referendum tematycznych nie ma nic z bycia przybudowka partii a jedynie zrozumieniem co jest wazne w demokracji w ktorej aktywni obywatele maja prawo do ostatecznej decyzji.

Portret użytkownika Tengen

Ważny jest każdy trybik w

Ważny jest każdy trybik w szwajcarskim mechaniźmie demokratycznym. Pozostawienie obstrukcyjnej ilości wymaganych podpisów oraz brak wzmocnienia obowiązku informowania o referendum unicestwia działanie zniesienia wymogu frekwencji bo mechanizm referendalny nie będzie nadal działał.  

Portret użytkownika Przemek Ristok

Do Roberta to nie trafi. Ale

Do Roberta to nie trafi. Ale kilka osób może otworzy oczy. Szkoda Waszego czasu i nadzei. Przyczyną Waszego, od lat, dreptania w miejsu jest Robert Fiałek. Jego ostatnie wpisy nie pozostawiają wątpliwości. Człowiek jest przeciwieństwem otwartości, dialogu i debaty. Spiski i konspiracyjne dywersje to jego hobby. Szkoda Jordana i innych czasu i atłasu. sDB z Robertem jest i już zostanie nibylandią. 

Portret użytkownika radsz

Witam, Nie znam Cie wiec

Witam,

Nie znam Cie wiec trudno mi odpowiedziec Tobie. Nie mialem przyjemnosci Cie poznac wiec nie wiem na czym opierasz swoje przekonanie ze od lat dreptanie w miejscu jest wina Roberta.

Co moge powiedziec, ze Robert bardzo duzo robi zeby stowarzyszenie nie dreptalo w miejscu. Czasami zadziala niedyplomatycznie (bo reszta zarzadu byla zbytnio zajeta innymi sprawami). Denerwuja mnie takie ataki osob, ktorych nie znam (moze to moja wina ze Cie nie zauwazylem, bo skupilem sie za bardzo na sieci 118 i moze Cie nie zauwazylem).

Zamiast marnowac swoj czas w tym watku, to porozmawiaj np. z Piotrem, ktory tez byl wyrzucony z grupy a fajnie konstruktywnie pomaga przy tworzeniu regulaminu.

pozdrowienia,
Radek

Portret użytkownika Hania

Panowie, wyluzujcie, proszę :)

Zmroziło mnie, gdy przeczytałam "rekomenduję wybór opcji „Nie, jestem przeciw przekazaniu jej Januszowi". Wyjasnić swoje stanowisko - jak najbardziej. Kto mnie ceni, weźmie pod uwagę moje zdanie, ale rekomendowanie, wartościowanie - zarząd działa i lepiej wie, więc go słuchajcie... Nie mam Waszej wiedzy, dlatego w kwestiach merytorycznych czytam wszystko, ale się nie wypowiadam, czy to oznacza, że jestem bezwartościowym członkiem grupy?
Nie znam może wszystkich niuansów rozgrywki, ale osobiście uważam, że wszyscy członkowie sDB powinni miec dostep do grupy fb, a administratorem powinien zostać nadal Robert pod warunkiem traktowania Janusza L. nie jako wroga, tylko członka Stowarzyszenia o odmiennych poglądach. Przecież cel jest ten sam. KAŻDE działanie propagujące DB jest dobre. Ludzie, jeżeli usłyszą od pDB o tym haśle, to ono zaistnieje, a zarząd sDB ma wtedy szansę na oświecenie szarego człowieka o co naprawdę w DB chodzi :D.
Pozdrawiam ciepło wszystkich członków sDB <3

Portret użytkownika Robert Fiałek

Wiesz, rekomendacja dla

Wiesz, rekomendacja dla zapracowanych współobywateli to nie to samo dyscyplina partyjna.

Nie widziałem ze strony partii ani jednego pytania na temat demokracji bezpośredniej lub ustawy prezydenckiej. Mówisz, że się przysłuchujesz a jednak zagłosowałaś tak samo jak cała reszta partii.

Ja nie traktuję Janusza jako wroga - to Janusz mnie tak traktuje. Moje podejście do ustawy sprawiłoby, że partia naraziłaby się na nie-popularność. Byłem przez Janusza oskarżana o bycie antydemokratą ale na najprostrze na świecie pytanie - jaka jest definicja demokracji - Janusz nie potrafił odpowiedzieć.

Wyrzuciłem Janusza bo nie będę więcej znosił wrogiej atmosfery na grupie.

Portret użytkownika Hania

Robercie lubie Ciebie i cenię, ale nie podzielam stanowiska.

OK, urządzajcie ogródek cieplutko, miło i serdecznie.. we własnym gronie. Nie ma to jak jednomyslność !!
Zamilczę...
Hania

Portret użytkownika Robert Fiałek

Dzięki ale ja nie proszę o

Dzięki ale ja nie proszę o podzielanie mojego stanowiska. Chciałbym tylko przekazać małą porcję nowej wiedzy na temat demokracji bezpośredniej zawartej w książce numer 3:
http://demokracjabezposrednia.pl/biblioteka

Portret użytkownika su27

Partia

Ja w ogóle nie rozumiem całego tego zamieszania. Wynika ono chyba z gruntownego niezrozumienia czym jest partia polityczna.
To nie jest jakis nieszkodliwy zbiór ludzi myślacych podobnie - od tego są stowarzyszenia, kluby dyskusyjne itd.
Partia polityczna jest to twór stworzony tylko i wyłącznie po to by wygrać wybory i zdobyc władzę. Sensem jej istnienia jest zrobienie wszystkiego aby to osiągnąć.
Każda partia wykorzysta każdy nośny temat, czy to będzie dostęp do broni czy referendum, aby zdobyć głosy i poparcie. Wykorzysta , przeżuje i wypluje każde stowarzyszenie, z którym jej akurat chwilowo po drodze. 
Trzymajmy się z daleka od partii politycznych.

____________________________________

Praca IT w Irlandii

Portret użytkownika Janusz Lewandowski

Wiesz, dość ciężko wprowadzić

Wiesz, dość ciężko wprowadzić jakiekolwiek zmiany w prawie, nie będąc partią. A wręcz w obecnym systemie - nie da się.

Nie rozumiem tej nagonki. Jesteśmy takimi samymi ludźmi jak Wy, i tak samo jak Wy chcemy wprowadzić tą ideę w życie. I w przeciwieństwie do Was mamy pomysł jak to zrobić - bo samym gadaniem systemu jeszcze nikt nie zmienił.

Portret użytkownika radsz

Witam, Macie pomysl na

Witam,

Macie pomysl na dzialanie. Zalozenie partii. Ja tego pomyslu nie ponizam. Tylko mowie Ci ze jesli chcesz wprowadzic ta idee w zycie to musisz miec wiekszosc w Sejmie. Ciekawe jak ja osiagniesz?

Mozesz ja tylko osiagnac wtedy jak spoleczenstwo bedzie wyedukowane co to jest DB i bedzie rozumialo o co w tym chodzi.

Wiec tak naprawde chodzi tylko jak idee DB rozpropagowac wsrod spoleczenstwa.

Taka jest rola SDB. Wlasnie gadaniem mozna caly system zmienic. Gdyby tak nie bylo, to w konstytucji USA nie byloby specjalnego statusu dla wolnej prasy i zawodu dzienikarza i pierwszego prawa do wolnosci slowa. Slowem mozna bardzo duzo osiagnac i zniszczyc.

Ty tego nie rozumiesz ze slowem mozna bardzo duzo osiagnac czy zniszczyc. Dlatego nie potrafisz rozmawiac, szukasz konfliktow, zwad zeby ugrac cos dla siebie. Podejscie polityka. Jest wiele ludzi, ktorzy niecierpi takiego podejscia. Wlaczajac mnie. Takie podejscie probuje budowac cos na zlosci, niecheci. Ja chce budowac cos poprzez wspolprace, rozmowe, dyskusje. Ty niestety nie potrafisz wyslawiac sie spojnie/logicznie i musialem w innym wyjatku wyjasniac Ci dwukrotnie ze mijasz sie z prawda.

Gdybys chcial rozwiazac polubownie swoj problem, porozmawialbys z Robertem. Jesli to nie pomoze, porozmawial z zarzadem. Jesli to nie pomoze porozmawial na forum z wszystkimi czlonkami dyskutujac o swoim problemie.

Dla mnie osobiscie PARTIA to najgorszy sposob wprowadzania DB w zycie. Przyciagniecie karierowiczow, spragnionych wladzy, i co wtedy? Uda sie Wam obronic merytorycznosc dyskusji co to jest DB?

Watpie, jak nawet Ty nie chciales wysluchac argumentow Roberta w kwestii referendum odwolawczych. Ile razy Ci mam mowic ze zarzad SDB, ktory jest najlepiej merytorycznie przygotowany nie uwaza ze takie referendum jest narzedziem DB tylko narzedziem demokracji przedstawicielskiej. Moze zamiast walczyc z Robertem, porozmawiasz z prezesem SDB (Jordanem), ktory Ci wyjasni swoje stanowisko w sprawie referendum odwolawczych. Czy wtedy zmienisz swoje stanowisko i postarasz sie zmienic stanowisko partii DB? Jesli nie to tutaj mamy dowod, ze partia DB nie jest zainteresowana wspolpraca z SDB skoro nie stosuje sie do stanowiska SDB w sprawach merytorycznych. Ty chcesz zeby praca Roberta na FB byla uzywana do celow propagandowych dla partii, czyli wymagasz takich form wspolpracy z partia DB. A co znaczy wspolpraca? Ze my SDB tez mozemy wymagac cos od partii. Czy mozemy wymagac od partii konsultacji merytorycznych w kwestiach DB i rewizje stanowiska partii zeby zawsze zgadzac sie w kwestiach merytorycznych z SDB?

Dlatego taka osoba jak Ty dopoki nie dorowna poziomem wiedzy osobom z zarzadu nie powinna miec pelnii wladzy administracja grupy na FB.

Edukacja spoleczenstwa, wrzucanie mechanizmow DB do dyskusji politycznej, spowoduje ze partie zaczna miedzy soba konkurowac proponujac rozwiazania, ktore sa blizsze DB. Obnazanie bezsensu obecnego systemu to jest najlepsza droga do zmian. Komunizm/Socjalizm sie zawalil w Polsce gdy wiekszosc spoleczenstwa zdala sobie sprawe ze tak sie po prostu nie da dalej. Nie potrzeba bylo partii jedynie Solidarnosci.

Jaki procent spoleczenstwa interesuje sie polityka i np. glosuje w wyborach? Jest ich coraz mniej. Do tych ludzi co sie nie interesuja polityka z partia DB nie dotrzesz. Do tych ludzi moze dotrzec SDB.

Zastanow sie kim chcesz byc. Czy czlonkiem SDB czy czlonkiem partii DB. Jesli chcesz byc czlonkiem SDB zacznij szukac porozumienia a nie konfliktu. Konflikty mozesz sobie rozdmuchiwac w polityce bo to politykom wychodzi najlepiej.

Ja osobiscie nie widze mozliwosci wspolpracy z partia DB o ile nie posluchaja zarzadu SDB w kwestii referndum odwolawczych i nie wydadza komunikatu ze propozycja prezydenta wzmacnia mechanizmy DB i tak samo jak zarzad SDB popieramy prezydenta w tej kwestii.

Radoslaw Szymanek

Portret użytkownika radsz

Witam, Co zrobil pan Janusz

Witam,

Co zrobil pan Janusz Lewandowski dla Stowarzyszenia Demokracja Bezposrednia?

Narazie tylko widze ataki na Roberta, ktory ciezko pracowal nad stworzeniem grupy na FB.

Narazie widze brak umiejetnosci przedstawiania swojego stanowiska i niespojnosc wypowiedzi.

Jest lojalny wobec partii nie wobec stowarzyszenia i nie cofnie sie do uzywania grupy na FB jako tuby propagandowej parti DB.

Jego stanowisko w kwestiach DB potrafi odbiegac od stanowiska osob z zarzadu do ktorych mam bardzo duze zaufanie jesli chodzi o poziom wiedzy w sprawach DB. Dlatego albo On jest niedobrze przygotowany w kwestiach merytorycznych DB albo potrafi zapomniec o merytoryce dla dobra partii.

Dla mnie jest to zdecydowanie nie. Pojecie Demokracja Bezposrednia bedzie niszczone wsrod spolecznosci FB. Na to nie wolno pozwolic.

pozdrowienia,
Radek

Portret użytkownika Janusz Lewandowski

Było zjawić się na spotkaniu

Było zjawić się na spotkaniu skypowym zorganizowanym przez Jordana, miałbyś okazję mnie poznać.

Ciężko zrobić coś dla stowarzyszenia, jeśli jest się z niego wypędzanym.

Natomiast dla idei DB zrobiłem znacznie więcej niż Robert do tej pory - właśnie poprzez SKUTECZNE propagowanie tej idei poprzez działalność w partii.

Portret użytkownika Robert Fiałek

Czy mógłbym prosić o

Czy mógłbym prosić o dosłownie jeden przykład propagowania ideii demokracji bezpośredniej przez partię?

Portret użytkownika Janusz Lewandowski

Każdym memem na fejsie, każdą

Każdym memem na fejsie, każdą akcją, czymkolwiek w czym występuje nasza nazwa - promujemy demokrację bezpośrednią. W naszych hasłach staramy się propagować konkretne kwestie związane z db, np. ostatnio "Frekwencja jest do dupy" ;) Na naszej stronie jest nasz program, który opisuje sporo narzędzi db, przez co ludzie mogą je poznać. No i na naszych akcjach często tłumaczymy przypadkowym ludziom działanie tego ustroju.

Portret użytkownika Robert Fiałek

Czy pismo Debeściak jest

Czy pismo Debeściak jest dobrym przykładem promocji demokracji bezpośredniej?
http://www.debesciak.eu/index007.php

Memy o których mówisz to na przykład te poniżej, tak?:
http://goo.gl/uZEK3q
http://goo.gl/O7x4y3
http://goo.gl/mU4lLQ

Portret użytkownika Janusz Lewandowski

Pismo Debeściak w tym

Pismo Debeściak w tym momencie jest niezależne od DB, i że tak powiem, nie pałam do niego wielką sympatią. Ale jest to jakiś sposób dotarcia do ludzi starszych, nieinternetowych - którzy chętnie biorą Debeściaki, gdy je rozdajemy.

Memy - owszem, między innymi te. Jedne memy bardziej dotyczą db, drugie mniej, jakbyśmy ciągle mówili o tym samym to mielibyśmy tyle lajków ile fanpage sDB ;) Muszą być lekkie, i jeśli się da to śmieszne, bo wtedy trafiają do ludzi, ludzie je udostępniają, i trafia do nas więcej osób.

Portret użytkownika Robert Fiałek

Moim zdaniem celem jest

Moim zdaniem celem jest wzbudzenie emocji a nie przekazanie wiedzy czy zmotywowanie do działania. Reklamowana jest partia a nie system - o systemie nie ma tam nic. Dlatego prosiłem Ciebie o pokazanie działania na rzecz demokracji bezpośredniej. Ja nie mogę nic znaleźć.

Także nie zgadzam się z twierdzeniem, że robicie coś dla demokracji bezpośredniej. Wszystko co robicie, robicie dla partii i władzy.

Problem polega właśnie na tym, że jeśli trzeba wybierać pomiędzy popularnością a działaniem na rzecz demokrcji bezpośredniej - wy wybieracie popularność.
Tak się dzieje obecnie w przypadku ustawy prezydenckiej.

To nie wszystko - ustalacie między sobą stanowisko partii. To powoduje, że mądrość tłumu nie może działać bo wszyscy członkowie muszą myśleć tak samo. Nie ma takiej opcji żebym ja przekonał część ludzi w partii - to jest wykluczone z założenia. (Pomijając Hanię, która jest dobrym gliną).
To wam daje przewagę we wszelkich dyskusjach i głosowaniach. 
Np. obecnie partia Demokracja Bezpośrednia przejęła większość inicjatywy w FORP - i to mimo, że Kukiz wyraźnie wszelkie partie z FORP wykluczył. Po prostu idziecie jak czołg.

Argument o tym, że zmiany można wprowadzać tylko przez parlament jest mocny ale moim zdaniem gwarantem demokracji są nie politycy tylko obywatele. Podobno za Kadafiego było bardzo dużo refendów ale kiedy go zabito okazało się, że to Kadafi był jedynym gwarantem demokracji a nie prawo i obywatele. O demokrację muszą walczyć obywatele.

Portret użytkownika radsz

Witam, Jestes osoba, ktora

Witam,

Jestes osoba, ktora szybko dochodzi do wnioskow takich jak np. "zrobilem wiecej niz Robert". Moim zdaniem jest to guzik prawda. Ja od takich osob wydajacych piesni na swoje wielkie osiagniecia stronie z daleka. Typowy polityk z Ciebie. Robert po cichu tak dlugo jak moze wykonuje duzo wiecej pracy od Ciebie dla SDB i DB. Nie dziwie sie ze jest zmeczony Twoja osoba.

Narazie robisz duzo zeby zniszczyc pojecie DB. Moim zdaniem nie masz przygotowania merytorycznego zeby dyskutowac o DB. Moim zdaniem nie umiesz klarownie sie wypowiadac. Typowa goraca glowa.

Ja nie mam nic przeciwko ze dzialasz sobie w partii. Slowa SKUTECZNIE bedziesz mogl uzywac dopiero wtedy jak cos osiagniesz. Jestescie w Sejmie? Nie. Jako partia wiec narazie jestescie mocno w powijakach. Zobaczymy w nastepnych wyborach do Sejmu. Jesli wejdziecie to wtedy bedziesz mogl uzywac slowa SKUTECZNIE.

Narazie SKUTECZNIE odbierasz ludziom chec do pracy dla DB.

Radoslaw Szymanek

Portret użytkownika Janusz Lewandowski

Najprostszym wyrazem

Najprostszym wyrazem skuteczności jest to, że o istnieniu stowarzyszenia nie wie prawie nikt, a o partii już całkiem sporo osób. (Aczkolwiek nadal nie jesteśmy w mainstramie ofc). Najłatwiej można to zauważyć po liczbie lajków na Facebooku - partia 6561, stowarzyszenie 958. I po aktywności tych organizacji.

Nawet jeśli nigdy nie dostaniemy się do Sejmu, dzięki naszym działaniom o demokracji bezpośredniej dowiedziało się wielu ludzi.

Mam wystarczające przygotowanie merytoryczne, aczkolwiek talent do debatowania mam średni - ale nie od tego jestem, mamy w partii osoby znacznie lepsze w debatowaniu ode mnie, więc staram się nie wchodzić im w drogę.

Odbieram chęć do pracy dla DB? Rozumiem, że gdyby nie moje wpisy z ostatnich 2 dni, zrobiłbyś coś dla DB? Coś, co by coś zmieniło, a nie tylko poprawiło Ci samopoczucie? Jeśli tak, to przepraszam :) Ale patrząc na dotychczasowe dokonania sDB - nie jest to zbyt prawdopodobne.

Portret użytkownika radsz

Witam, Nie znasz mnie a

Witam,

Nie znasz mnie a oceniasz. Nie masz pojecia gdzie mieszkam i co robie dla DB w Polsce.

Ja oceniam ludzi po ich dlugofalowym wysilku a nie po ilosciu like na FB.

Typowy polityk z Ciebie, partia DB jesli bedzie miala wiecej ludzi takich jak Ty zniszczy pojecie DB w Polsce.

Przeczytalem Wasz statut dokladnie, nie znalazlem nic co by mi sie nie podobalo, ale jednak niestety partia ma takich czlonkow jak Ty to warto od Was stronic. Bede lobowal w zarzadzie na kompletne odciecie sie od Was o ile nie zostaniesz przywolany do porzadku przez partie DB.

Tu nie chodzi o Twoje talenty do debatowania, ale Twoje podejscie do sprawy. Nie cierpie ludzi jak Ty, ktorzy nie znajac materii sprawy oceniaja innych, daja sobie moralne prawo do wywyzszania sie nad innych za ich wysilki/prace.

Radoslaw Szymanek

Portret użytkownika Janusz Lewandowski

I vice versa :)

I vice versa :)

Portret użytkownika Robert Fiałek

Pragnę zauważyć, że co

Pragnę zauważyć, że co najmniej 5 członków stowarzyszenia należy do partii Demokracja Bezpośrednia. Kilku innych sprzyja partii.
Macie bardzo małe szanse na obronienie waszej grupy na FB.