Żenada - jak funkcjonuje demokracja reprezentatywna

4 wpisy / 0 nowych
Ostatni wpis
jordan
Portret użytkownika jordan
Żenada - jak funkcjonuje demokracja reprezentatywna

http://pokazywarka.pl/b0c6hn/ czym zajmują się nasi posłowie podczas obrad? Nie wiem jak Wy, ale do mnie nie przemawia, że moi reprezentanci wiedzą lepiej ode mnie, podejmują lepsze decyzje i są lepiej poinformowani...A jak widać na zdjęciach, zamiast słuchać argumentów innych to zajmują się czymś innym (jeśli w ogóle pojawią się na posiedzeniu)

Sposób wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zachowaj ustawienia", by wprowadzić zmiany.
JSuski
Portret użytkownika JSuski

Oni nie roznia sie zbytnio od parlamentarzystw w USA.
Tam jest podobnie z tym, ze zamiast gazet uzywaja laptopy i siedza na necie, a nawet graja w gierki (byly kiedys podobne zdjecia na necie).

Inna sprawa, ze troche ich rozumiem. Wydaje mi sie, ze trudno im jest koncentrowac sie na tych wszystkich ustawach, ktore dostaja do pod glosowanie.

jordan
Portret użytkownika jordan

Nie mogą się skoncentrować na głosowanych ustawach? Więc pewnie się zdarza, że nie wiedzą nad czym głosują. Jeśli nie wiedzą nad czym głosują, to wynik takiego głosowania można zakwestionować.

Dlatego powinien być mechanizm w postaci referendum obowiązkowego (referendum musi się odbyć jeśli zmiany są istotne, dotyczą np konstytucji) lub fakultatywnego (referendum odbywa się na wniosek obywateli) i może dotyczyć każdej kwestii.

P.S.
Ja też ich rozumiem, że to może nudne, albo ich nie dotyczy. Dlatego ci których to dotyczy i ich to nie nudzi powinni mieć prawo głosu.

JSuski
Portret użytkownika JSuski

Moze i wiedza nad czym glosuja, ale raczej nie zaglebiaja sie. Gdyby sie zaglebiali to ilosc by sie znacznie zmniejszyla na korzysc jakosci. Ale skoro glosuja tak jak im kaza liderzy partii to nie musza sie zaglebiac.
Ale skoro glosuja tak jak im kaza lidezy partii to sa nie potrzebni. Jedyne uzasadnienie jakie widze to zaslona dymna, aby lud mial wrazenie, ze ma swoich reprezentantow.