Rząd: nowe propozycje współpracy z obywatelami

2 wpisy / 0 nowych
Ostatni wpis
Robert Fiałek
Portret użytkownika Robert Fiałek
Rząd: nowe propozycje współpracy z obywatelami

Mam nieodparte wrażenie, że powinniśmy wziąć udział w tej inicjatywie: http://di.com.pl/news/30545,1,0,Rzad_nowe_propozycje_wspolpracy_z_obywat... W najgorszym wypadku będzie to dla nas niezła reklama a w najlepszym uzyskamy realny wpływ na politykę. Kto chce się zając tym tematem?

Sposób wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zachowaj ustawienia", by wprowadzić zmiany.
Atraktor
Portret użytkownika Atraktor

To jest charakterystyczna dla partyjniackich rządów - przedwyborcza ściema. W swoim czasie uczestniczyłym w podobnych inicjatywach (chociaż na niższym poziomie) i wówczas nabrałem przekonania, że demokracji bezpośredniej nie można budować od góry. Bo układ gwiazdy stanowi zaprzeczenie sieci. Z tego właśnie powodu w poniższym komentarzu autor zadaje kluczowe w tej sprawie pytanie:

Pt, 2010-03-05 11:31 by Mikołaj:

"W jaki sposób potencjalnie kilkanaście milionów obywateli RP korzystających z Sieci ma wybrać czterech reprezentatywnych przedstawicieli swojego środowiska? Na dodatek w ciągu tygodnia i to jeszcze przez plebiscyt?"
http://prawo.vagla.pl/node/8973

W Polsce  obywatelska sieć wymiany informacji, to nieprzejrzyste, konkurujące ze sobą frakcje.  Świadomość takiego stanu rzeczy posiadał już poprzedni Rzecznik Praw Obywatelskich - Andrzej Zoll i nie zamierzał tego zmieniać. 

Pozdrawia

Jerzy Wojnar