PiS proponuje "Pakiet Demokratyczny"

PiS proponuje "Pakiet Demokratyczny"

Zasadniczo nie wierzę, że to może się udać ale będę obserwował.
Może by tak wysłać Jarosławowi wyrazy poparcia?

wojciech
Portret użytkownika wojciech

Wszystko pieknie, tylko czemu Jaroslaw nie zacznie od siebie i nie zdemokratyzuje wlasnej partii?

Łukasz Lepianka
Portret użytkownika Łukasz Lepianka

Niby pięknie, lecz raczej dobra stara kiełbasa wyborcza, jeśli by doszli do władzy to i tak pomysł by zarzucili.

Stowarzyszenie powinno najpierw wypracować własne jasne przesłanie, postawić na promocję, zdobycie szerszego poparcia. Poparcie jakiejkolwiek partii, na tą chwilę poskutkuje zaszufladkowaniem SWD-postrzeganiem stowarzyszenia poprzez pryzmat tej czy innej partii.

Też tak sądziłem ale przy takim podejściu rodzą się następne wątpliwości:
- komu zaufać
- kiedy zaufać
- pod jakim warunkiem zaufać

Jordi twierdzi, że powinniśmy sugerować każdej partii użycie naszych haseł. Zaczynam skłaniać się ku takiemu podejściu ponieważ rozwiązuje ono wiele dylematów. I nawet jeśli DB stanie się kiełbasą wyborczą - to automatycznie będzie też reklamą DB.

Aha. Moim zdaniem oficjalne poparcie SWD powinno dawać tylko tym, którzy już coś zrobili dla DB. Z innymi powinniśmy rozmawiać.

Łukasz Lepianka
Portret użytkownika Łukasz Lepianka

Pozwolisz że raczej będę głośno myślał, niż formułował konkretne wnioski...

"Też tak sądziłem ale przy takim podejściu rodzą się następne wątpliwości:
- komu zaufać
- kiedy zaufać
- pod jakim warunkiem zaufać"
Dodam jeszcze jeden punkt:
-jakie to będzie miało konsekwencje dla SWD

Obawiam się sytuacji w której SWD poparłoby konkretną partię, tym samym mogłoby się znaleźć na jej orbicie-w odbiorze przez osoby z zewnątrz. Tym samym, wszelkie działania podejmowane przez taką partię, ataki medialne na nią, będą rzutować na odbiór SWD. W skrajnych przypadkach SWD może zostać uznane poprostu za jedną z frakcji takiej partii. Stowarzyszenie dotyka samego sedna problemów jakie mamy w Polsce, systemu władzy-partycypacji, społeczeństwa obywatelskiego. Stowarzyszenie-moim zdaniem-powinno unikać działań które mogą zdewaluować przesłanie jakie niesie, do poziomu przepychanek pomiędzy różnymi partiami. Uniknąć przypięcia łatki tej czy innej partii, co mogłoby zaowocować niechęcią do SWD czy DB osób wrogo nastawionych do partii jaką w danym momencie SWD by popierało-w ten sposób ograniczona zostałaby grupa osób do jakich można dotrzeć z przesłaniem.
Jednocześnie zgadzam się że SWD nie może się całkowicie odciąć od partii politycznych. Dlatego sądzę że schemat postępowania powinien być następujący: Nie udzielać poparcia partii jako takiej, a udzielać poparcia konkretnym rozwiązaniom jakie proponuje. Czyli. W tej chwili można wysłać list popierający zmianę regulaminu-i tylko to-do Jarosława. Na stronie SWD powinno się pojawić info że takie poparcie zostało udzielone, dlaczego zostało udzielone, jednocześnie trzeba położyć szczególny nacisk aby zdystansować się od partii, stanowiska jakie zajmuje w innych kwestiach.